Designeri » M » Oriental Lemnos « Grupuri

Nepal Aoud Montale unisex

Nepal Aoud Montale unisex

oud
Nepal Aoud Montale unisex Imagini

Nepal Aoud de Montale este un parfum Oriental Lemnos unisex. Acesta este un parfum nou Nepal Aoud a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Notele de varf sunt Lemn de Agar(Oud), sofran si nucsoara; notele de mijloc sunt trabdafir bulgaresc si ambra; Notele de baza sunt vanilie de Madagascar, mosc alb si pielarie.

Lemn de Agar(Oud) sofran nucsoara

trabdafir bulgaresc ambra

vanilie de Madagascar mosc alb pielarie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Nepal Aoud by Montale.

Nepal Aoud Recenziile parfumurilor

Orpheus
Orpheus

Dintre notele listate simt oudul si sofranul puternic, dar e un oud mai usor ca in Aoud musk, mai in spate, in fata e sofranul si ceva dulceag (probabil trandafirul, ca l-am vazut intre note). Inca nu simt deloc pielea. Proiectie extrem de puternica la inceput, longevitate buna.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Nepal Aoud fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Nepal Aoud, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Nepal Aoud dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Nepal Aoud de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Creed Himalaya Laura Biagiotti Venezia Issey Miyake Le Feu d'Issey Byblos Blu Men Cool Lorenzo Villoresi Incensi Ajmal Dahn Al Oudh Lujain Sonoma Scent Studio Fireside By Kilian Pure Oud DSH Perfumes Jitterbug for Men Lolita Lempicka Minuit Noir Fragonard Eau de Hongrie Giorgio Armani Armani Privé Oud Royal