Designeri » M » Floral Fructat « Grupuri

Roses Elixir Montale de dama

Roses Elixir Montale de dama

Roses Elixir Montale de dama Imagini

Roses Elixir de Montale este un parfum Floral Fructat de dama. Roses Elixir a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Parfumul prezinta citrice, trandafir, capsuni, frunze de capsuni, iasomie, floare de portocal african, ambra, vanilie, mosc, paciuli si mandarina.

citrice trandafir capsuni frunze de capsuni iasomie floare de portocal african ambra vanilie mosc paciuli mandarina

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Roses Elixir by Montale.

Miss Dior Cherie
Miss Dior (new)
Miss Dior
Miss Dior Cherie Eau de Parfum

Roses Elixir Recenziile parfumurilor

Un parfum tineresc, dar nu pueril, ci bine realizat, in genul floral-fructat. Miroase a sirop de trandafiri, defapt este o combinatie foarte frumoasa si intensa intre trandafiri, capsuni si vanilie. Este foarte frumos si bine facut si cred ca este o achizitie buna pentru cei ce agreeaza genul acesta de parfum. Siaj moderat, (dar este foarte opulent), persistenta buna. Evaluare: 9/10

Alina B
Alina B

Am acest parfum. L-am cumparat direct, fara sa il testez. Este dulceag la inceput, gen sirop de trandafiri, te invaluie apoi dulceata moderata a capsunilor, adiere de vanilie iar la final ramane ambra, putin inecacioasa. Marele noroc este acela ca persista pana la final adierea trandafirului de dulceata pe fondul ambrei. Nu este ceea ce ma asteptam, poate pentru ca, ma asteptam la prea mult. Se pastreaza de la intens pana la abia perceptibil cam 2 ore.

nelly_rose
nelly_rose

Este copia aproape perfecta a lui Dior - Miss Dior Cherie (varianta 2011 pe care o stiu eu) insa mult mai intens, mai persistent si, de ce nu, cu un pret mai bun.
Acest parfum este vesel, siropos, dulce, usor copilaresc dar cu toate acestea miroase a "parfum".
Desi se numeste "Roses Elixir" nu este vorba despre trandafiri si nici despre capsuni pe care eu nu le tolerez mai deloc in parfumuri. Nu pot percepe nicio nota individual, chiar pare a fi un elixir obtinut prin fierberea indelungata a ingredientelor pana cand acestea se contopesc. Are o dulceata de sirop "roz", dulce, de ambra cu trandafiri si capsuna. Cu toate acestea nu il percep niciun moment ca fiind intolerabil de dulce.
Il cunosc de cateva luni de zile, am o mostra din care mai amusin ca un drogat din cand in cand si imi place foarte mult de fiecare data.
Am ezitat sa mi-l iau gandindu-ma ca e prea copilaresc pentru mine si ca m-as plictisi cu el dar se pare ca dupa atata timp inca imi aduce mult prea multa bucurie ca sa mi-l refuz.
De siaj si persistenta ce sa mai vorbim. Punguta de mostre in care sta e dominata de aroma lui, doar e un Montale.

Roses Elixir by Montale 4.38 out of 5 based on 8 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale Roses Elixir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale Roses Elixir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Roses Elixir dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Roses Elixir de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Robert Piguet Petit Fracas By Kilian Back to Black Amouage Memoir Woman Thierry Mugler Alien Essence Absolue Amouage Honour Woman Christian Dior Hypnotic Poison Keiko Mecheri Loukhoum Frederic Malle Carnal Flower Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Dia pour Femme Robert Piguet Visa 2007 Montale Roses Musk Lancome La Vie Est Belle Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Mon Precieux Nectar Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Poison Hermes Elixir des Merveilles Hermes L’Ambre des Merveilles