Designeri » M » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

White Aoud Montale unisex

White Aoud Montale unisex

oud
White Aoud Montale unisex Imagini White Aoud Montale unisex Imagini

White Aoud de Montale este un parfum Floral Lemnos Mosc unisex. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Parfumul prezinta trandafir, sofran, Lemn de Agar(Oud), cardamom, iasomie, paciuli, lemn de santal, vetiver, vanilie, ambra si laudanum frantuzesc.

trandafir sofran Lemn de Agar(Oud) cardamom iasomie paciuli lemn de santal vetiver vanilie ambra laudanum frantuzesc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about White Aoud by Montale.

White Aoud Recenziile parfumurilor

lilidana
lilidana

Un parfum frumos. Este atat de complex incat nu ai cum sa nu il iubesti.

Maya12
Maya12

Pe pielea mea miroase a tinctura de iod parfumata.O combinatie intre teama de investigatii medicale si bucuria ca totul a decurs perfect. Si asta nu e neaparat rau. Il mai tin sub observatie. :)

Pentru mine, care sunt incepatoare in lumea nisei si chiar si mai putin initiata in domeniul oud-ului, a fost un fel de Holy Grail. Ma cam feream sa-l miros, fiindca Montale e o casa vestita prin intensitatea parfumurilor si ma temeam de un nou soc olfactiv precum Black Aoud. Bine ca n-a fost asa!!
White Aoud e frumos, cremos si creeaza dependenta. Atat de bine se imbina nota de oud cu trandafirul dulceag, incat m-a cucerit din prima. Nu e agresiv, nu taie respiratia, dar te indeamna sa-l adulmeci la nesfarsit. Santalul adauga exact tusa lemnoasa care-l salveaza de la a fi prea dulce pentru gustul meu.
Definitely, LOVE! :)

Ooooooooo!!! Tocmai miros un oud care poate placea si celor ce nu agreeaza aceasta nota! Pana acum, acest parfum mi-a adus cel mai frumos si feminin oud testat pana acum!
Este un parfum cremos, usor gurmand, ca simt si ceva vanilie, iar nota de aoud este discreta si foarte bine omogenizata cu un trandafir suav si un strop de ambra. Este exact opusul lui Black Aoud, care este masculin in mod clar, dar si el absolut minunat, din punctul meu de vedere.
Asadar, pentru cei incepatori in amusinarea oud-ului, recomand cu caldura ca initierea sa se faca cu acest parfum.
Siaj si persistenta bune. Evaluare: 8/10

Catalin1981
Catalin1981

Am facut "greseala" sa incerc si eu un parfum de nisa....Nu se compara cu un parfum obisnuit! Nu stiam cum miroase acest OUD dar m-a fermecat. Din punctul meu de vedere isi merita fiecare banut,mai ales ca are un miros de care nu mai vrei sa te desparti. Un parfum recomandat la o tinuta eleganta.Sincer ma simt in mic print cand port acest White Aoud. In curand o sa-i aduc un fratior pe nume Black Aoud :)). Daca are cineva idee cam cum miroase,l-as ruga sa ma ajute.

Merci Miha!

miha.vld

Alien este,asa cum frumos spune Herta pe blogul ei minunat,NARCOTIC.O constructie olfactiva minunata care poate fi perceput doar la extreme:ori il iubesti la nebunie,ori il detesti din toata inima.Iti recomand sa il testezi mai intai.In ceea ce priveste White Oud ,asemanarea ce am creionat-o se refera exclusiv la "caracterul extremist".White Oud este la promotie pe aoro,am vazut,240 lei-100ml.Pt ceea ce ofera aceasta licoare,pretul e minim!

annamari

Am incercat mai multe parfumuri cu oud, dar acesta este primul pe care l-am cumparat. Depseste toate asteptarile mele. Dar mare grija cu oud! Black oud de exemplu mi s-a parut mult-mult prea... Inca si varianta asta imblanzita (white oud) cere personalitate si curaj. Oud creeaza dependenta, si chiar asta face, nu gluma. Deja mi-am comandat urmatorul: tot Montale, Aoud Leather.
Miha, scrii despre Alien (Thierry Mugler presupun). Si pe asta o am in vizor. Esti multumita de ea?

miha.vld

Mai trebuie sa spun ceva:
woow,daca asa miros creatiile de nisa(poate nu toate,dar cred ca majoritatea-te fac sa te simti unica si speciala)inseamna ca intr-acolo ma voi indrepta pt urmatoarea achizitie!

miha.vld

Un balsamic puternic,in stilul parfumurilor arabe.
Later edit:
Am primit un "snop" de mostre,vreo 13 la numar,le-am pus intr-O sticluta cu atomizor .L-am purtat 2 zile la rand ,deci pot sa spun mai mult de 2cuvinte.
Notele de varf sunt puternic ambrate,foarte placute ,cu siaj fantastic si dureaza cam o ora.Dupa acesta ora binecuvantata,se pastreaza siajul dar parfumul capata un iz de ierbicid,nu foarte puternic dar sesizabil.Dupa vreo 4ore dispare acea aroma dificila si ramane in dry down cea mai frumoasa aroma din cate am mirosit pana acum(sunt novice,iar asta e primul meu parfum de nisa ).Mai rar asa longevitate ,poate doar la Alien dar totusi,a doua zi incheietura mainii mirosea extrem de puternic si frumos!Purtat doar pe haine isi reduce considerabil acea nota chimica din mijloc dar nu se dezvolta pana la capat cum ar trebui.
Concluzia:un parfum bomba pt femeile curajoase,potrivit pt toamna-iarna.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale White Aoud fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale White Aoud, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica White Aoud dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre White Aoud de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Montale Aoud Collection - Red Aoud Givenchy Pi Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Tom Ford Noir de Noir Frederic Malle Iris Poudre Carner Barcelona Tardes Amouage Memoir Woman The Different Company Sublime Balkiss Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Amouage Fate for Women Keiko Mecheri Attar de Roses Hermes L’Ambre des Merveilles Serge Lutens Fille en Aiguilles Cartier Must de Cartier Boadicea the Victorious Ardent Lorenzo Villoresi Teint de Neige Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Amouage Amouage Epic Woman