Designeri » M » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

White Musk Montale unisex

ozonic
acvatic
White Musk Montale unisex Imagini

White Musk de Montale este un parfum Floral Lemnos Mosc unisex. Creatorul acestui parfum este Pierre Montale. Parfumul prezinta frunza de violeta, ylang-ylang si mosc.

frunza de violeta ylang-ylang mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about White Musk by Montale.

White Musk Recenziile parfumurilor

Kristal Again
Kristal Again

Un parfum Montale construit ca majoritatea parfumurilor montale, in stil monolitic. Eu il vad pe Montale ca pe un Mugler inchipuit; unde lui Mugler ii iese, lui nu prea i se indemana.

Aici e un mosc caldut combinat cu o floare prafoasa de ylang si undeva in fundal un strop de calona care si-a luat nobilul nume de scena "Frunza de Violeta". Parfumul este foarte simplu si foarte persistent, dezechilibrat rau, caci amesteca stiluri care nu au nicio treaba intre ele: mosc, pudra si note acvatice. Cu cat trece timpul cu atat se indulceste si moscul devine mai gretos iar calona paleste. Ylangul ramane insa locului neclintit si zau daca pot sa-mi dau seama daca asta e de bine sau rau. Stiu insa ca nu-mi place.

La fel ca la Intense Tiare, este strict pentru amatorii de parfumuri ultra potente si monotematice. Daca acolo te naclaiai in ulei de plaja, aici te ineci in mosc sintetic-cleios. Dupa un dus zdravan si dupa racait indelung incheieturile pe piele ramane un mosc alb, curat, detergentos, placut si inocent, care la purtarea normala nu are cum sa apara vreodata...

Pentru un mosc acvatic m-as duce mai degraba catre 212 de la Carolina Herrera, pentru unul punctat de flori la orice editie de Narciso Rodriguez, pentru un mosc simplu, la hipercunoscutul White Musk de la Body Shop iar pentru unul de buget, la Tesori D'Oriente, care la 45 de lei vand 100 ml de mosc alb cinstit, tot intr-un butoi de aluminiu, dar la un pret mai aproape de realitate.

Acest White Musk imi intareste convingerea ca Pierre Montale e asa discret si scump la vedere nu din cine stie ce discretii personale, ci de teama capacelor si "ovatiilor " ce l-ar putea însoți la scena deschisa.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montale White Musk fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montale White Musk, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica White Musk dupa Montale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre White Musk de Montale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Lemnos Mosc
Nina Ricci L'Eau du Temps Marc Jacobs Daisy L`Erbolario Iris Clean Wellness by Clean Purity Lulu Castagnette Lulu Hilde Soliani Teatro Olfattivo Di Parma: Vecchi Rossetti La Prairie Life Threads Silver Sage Machado Coral Rasasi Blue Lady Rasasi First Love Rasasi Abeer ID Parfums Ame Toscane Fantaisie Baroque