Designeri » M » Oriental Floral « Grupuri

Femme Individuelle Montblanc de dama

Femme Individuelle Montblanc de dama

fin condimentat
acrisor

Femme Individuelle de Montblanc este un parfum Oriental Floral de dama. Femme Individuelle a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Notele de varf sunt frunza de dafin, piper roz si strugurei rosii; notele de mijloc sunt lotus si trandafir; Notele de baza sunt ambra, paciuli, mosc si vanilie.

frunza de dafin piper roz strugurei rosii

lotus trandafir

ambra paciuli mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Femme Individuelle by Montblanc.

Optimistic for Her

Femme Individuelle Recenziile parfumurilor

Este un oriental-floral ce incepe destul de piperat, insa foarte repede se imblanzeste cand se simte ambra si vanilia care acopera un trandafir suav. Paciuli se simte si el mai tarziu si da o nota usor aspra parfumului, astfel ca el nu devine foarte dulce. Este deci un ambrat destul de cald, cu miros de paciuli si doar un strop de trandafir roz. Eu il vad potrivit pentru toamna, la o tinuta casual lejera, parfumul nefiind foarte elegant.
In peisajul mainstream actual, acest parfum imi pare ca are o oarecare calitate, fara insa a fi extraordinar. Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 6/10

Addict
Addict

Mi se pare cel mai bun parfum de la "Mont Blanc".
Tanăr,puternic,se deschide cu piper roz și coacăz negru,dar iuțeala este repede "îmblanzită"de vanilie,ambră și mosc.Se poartă bine primăvara și vara.

Roparfumuri
Roparfumuri

Un parfum stabil, care nu-si schimba structura... nu devine prea floral, prea dulce ! Este delicat si feminin.. pot spune ca-mi place, l-as mai cumpara. Este printre putinele parfumuri "light" care mi se potrivesc!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montblanc Femme Individuelle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montblanc Femme Individuelle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Femme Individuelle dupa Montblanc. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Femme Individuelle de Montblanc reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Shalimar Parfum Initial Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Chanel Allure Sensuelle Guerlain La Petite Robe Noir Bvlgari Rose Essentielle Bottega Veneta Bottega Veneta Chanel Coco Noir Yves Saint Laurent Cinema Cacharel Gloria La Prairie Midnight Rain Amouage Memoir Woman Agent Provocateur Agent Provocateur Christian Dior Dune Calvin Klein Euphoria Lancome Tresor Jimmy Choo Jimmy Choo Lorenzo Villoresi Teint de Neige Thierry Mugler Alien Essence Absolue