Designeri » M » Oriental Lemnos « Grupuri

Individuel Montblanc de barbati

Individuel Montblanc de barbati

Individuel Montblanc de barbati Imagini Individuel Montblanc de barbati Imagini Individuel Montblanc de barbati Imagini

Individuel de Montblanc este un parfum Oriental Lemnos de barbati. Individuel a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Pierre Bourdon. Notele de varf sunt rozmarin, ananas, coriandru, scortisoara, lavanda, boabe de ienupar, menta, bergamot si cardamom; notele de mijloc sunt floare de portocal, violeta, iasomie si muscata; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, paciuli, mosc, zmeura, vanilie, ciocolata amaruie, lichen si vetiver.

rozmarin ananas coriandru scortisoara lavanda boabe de ienupar menta bergamot cardamom

floare de portocal violeta iasomie muscata

lemn de santal ambra paciuli mosc zmeura vanilie ciocolata amaruie lichen vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Individuel by Montblanc.

Individuel Recenziile parfumurilor

Catalin1981
Catalin1981

SUPERB!!!

sNaKey
sNaKey

Așadar, 2 pufuri pe încheietură pentru test: mă lovește un miros puternic de lavandă, scorțișoară, ananas și mentă. Asta simt eu în primele momente. Apoi încep să simt ciocolată amară și vanilie. Toate notele de mai sus sunt împletite foarte bine.

Performanțe excelente, 6 ore proiectează foarte bine, longevitate peste 12 ore pe pielea mea.
Bun de purtat aproape tot timpul, primăvara, toamna, iarna și serile de vară. Prea puternic pentru nasul meu pentru a-l purta la peste 30 grade. Bun de purtat la birou, puțin prea dulce pentru întâlniri de afaceri, dar bun pentru aproape orice ocazie. Elegant, îmi aduce complimente întotdeauna când îl port.

Nu-mi pasă de asocierea lui cu Original Santal, deși acesta a fost lansat înaintea Creed-ului, parfumul trebuie luat ca un întreg și apreciat la adevarata lui valoare. Care este :)

walstar10
walstar10

Un blind buy reusit... placut surprins.
Este dulce,sexy,elegant,barbatesc 100%
persistenta destul de buna 5-8h,f complimentat.
Foarte asemanator cu Creed Original Santal (95%)

Nota 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montblanc Individuel fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montblanc Individuel, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Individuel dupa Montblanc. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Individuel de Montblanc reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Homme Intense Thierry Mugler A*Men Pure Malt Thierry Mugler A*Men Pure Havane Van Cleef & Arpels Midnight in Paris Thierry Mugler A*Men Guerlain Guerlain L'Homme L'Eau Boisée Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Hermes Terre d'Hermes Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Thierry Mugler A*Men Pure Wood Lanvin Arpege Pour Homme ScentStory 24 Gold Chanel Allure Pour Homme Lalique Encre Noire Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Jean Paul Gaultier Le Male Creed Aventus L`Occitane en Provence Eau des Baux Thierry Mugler A*Men Ultra Zest Rasasi La Yuqawam Homme