Designeri » M » Oriental Vanilat « Grupuri

Présence d'une femme Montblanc de dama

Présence d'une femme Montblanc de dama

Présence d'une femme Montblanc de dama Imagini Présence d'une femme Montblanc de dama Imagini

Présence d'une femme de Montblanc este un parfum Oriental Vanilat de dama. Présence d'une femme a fost lansat in 2002. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Notele de varf sunt mandarina si piper; notele de mijloc sunt ciclama si orhidee; Notele de baza sunt lemn de mahon, lemn de santal, paciuli, floare de vanilie si lemn de trandafir brazilian.

mandarina piper

ciclama orhidee

lemn de mahon lemn de santal paciuli floare de vanilie lemn de trandafir brazilian

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Présence d'une femme by Montblanc.

Présence d'une femme Recenziile parfumurilor

olga.stefan
olga.stefan

Din nou, sursa purtării e o mostră oficială. Parfumul nu-i rău ca impresie primă, are plusul alurei dilematice: dulce feminin sau dulce masculin. Mult patchouli şi ciclamă, asta e o reţetă pe care am văzut că o aplică la greu şi vedetele care-şi împrumută numele unor parfumuri (îi adaugă şi prietenii vanilie şi piper roşu). Însă ţine cam puţin. Prea puţin. Nu mă aştept să eman valuri şi valuri de parfum după câteva ore cu un EDT, dar mă aştept să-mi amintesc vag-vag că a fost pe pielea mea. Ca atare, numele îi este o reclamă mincinoasă. Femeia care poartă acest Montblanc nu e prezentă.

Este un parfumel destul de dragut, insa in niciun caz memorabil. Incepe fructat dulce, ca apoi sa vina mrosul orhideei, acompaniat cumva de o nota ca de musetel. Imediat apoi parfumul se inaspreste de la paciuli, care vine intr-o doza desul de mare. Se mai simte in fundal si nota de santal, insa parfumul este si usor dulceag, datorita dozei mici de vanilie pe care o are.
Parfumul imi pare ok pentru pustoaice, sau pentru cele ce agreeaza parfumurile dulcege cu paciuli.
Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Montblanc Présence d'une femme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Montblanc Présence d'une femme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Présence d'une femme dupa Montblanc. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Présence d'une femme de Montblanc reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Burberry Body Eau de Parfum Intense Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Givenchy Very Irresistible Guerlain Shalimar Parfum Initial Annick Goutal Un Matin d`Orage Givenchy Very Irresistible Sensual Giorgio Armani Sensi Keiko Mecheri Datura Blanche Escada Escada Magnetism Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Chanel Allure Sensuelle Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Christian Dior Midnight Poison Houbigant Quelques Fleurs Royale Prada Infusion d'Iris Kenzo Kenzo Amour Agent Provocateur Agent Provocateur