Designeri » M » Floral Fructat « Grupuri

Cheap & Chic Chic Petals Moschino de dama

Cheap & Chic Chic Petals Moschino de dama

Avut: 2 Vreau: 1

Cheap & Chic Chic Petals Moschino de dama Videouri
Cheap & Chic Chic Petals Moschino de dama Imagini Cheap & Chic Chic Petals Moschino de dama Imagini Cheap & Chic Chic Petals Moschino de dama Imagini Cheap & Chic Chic Petals Moschino de dama Imagini Cheap & Chic Chic Petals Moschino de dama Imagini

Cheap & Chic Chic Petals de Moschino este un parfum Floral Fructat de dama. Cheap & Chic Chic Petals a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Guillaume Flavigny. Notele de varf sunt rodie, ghimbir si capsuni salbatice; notele de mijloc sunt orhidee, gardenie si nufar; Notele de baza sunt mosc, lemn de Hinoki si stanjenel italian.

rodie ghimbir capsuni salbatice

orhidee gardenie nufar

mosc lemn de Hinoki stanjenel italian

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cheap & Chic Chic Petals by Moschino.

Cheap & Chic Chic Petals Recenziile parfumurilor

Valentina29
Valentina29

Floral- fructat! Miroase placut.. Deloc pretentios.. Potrivit pt primavara-vara! Si da, mi se pare potrivit pt varsta de 20-25 de ani. Merge!!

Addict
Addict

Se deschide cu note fructate(nedecelabile),foarte ușor condimentate de ghimbir.Parfumul evoluează rapid spre notele florale--"puțină" gardenie și o vagă orhidee.Finalul este bine punctat de mosc,dar de prea puține note lemnoase...se simte însă stanjenelul.
Deoarece mijlocul și finalul parfumului nu prea mai amintesc de notele fructate,eu l-aș încadra la categoria floral-lemnos...
Ușor,nepretențios,îl văd purtat de fetele tinere...mai mult primăvara decat vara.

Polina
Polina

Imi plac majoritatea parfumurilor de la Moschino si asta nu cred ca va face exceptie. Are o sticla foarte vesela si tinereasca din care trag concluzia ca este un parfum adresat in special clientelei tinere. Abia astept sa-l incec!

Cheap & Chic Chic Petals by Moschino 3.50 out of 5 based on 6 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Moschino Cheap & Chic Chic Petals fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Moschino Cheap & Chic Chic Petals, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cheap & Chic Chic Petals dupa Moschino. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cheap & Chic Chic Petals de Moschino reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cartier Baiser Vole Yves Saint Laurent Elle Guerlain Shalimar Parfum Initial La Prairie Midnight Rain Givenchy Very Irresistible Sensual Jean Paul Gaultier Classique Guerlain L'Instant Magic Bvlgari Jasmin Noir Givenchy Very Irresistible Yves Saint Laurent Manifesto L’Eclat Bvlgari Omnia Indian Garnet Kenzo Flower in the Air Madonna Truth or Dare by Madonna Naked Shiseido Zen Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy Chanel Chance Eau de Toilette Lancome Tresor Eau de Parfum Lumineuse Burberry Body Guerlain Insolence Eau de Parfum Avon Treselle