Designeri » M » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Cheap & Chic I Love Love Moschino de dama

Cheap & Chic I Love Love Moschino de dama

acrisor
Cheap & Chic I Love Love Moschino de dama Imagini Cheap & Chic I Love Love Moschino de dama Imagini Cheap & Chic I Love Love Moschino de dama Imagini

Cheap & Chic I Love Love de Moschino este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Cheap & Chic I Love Love a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Olivier Cresp. Notele de varf sunt portocala, grapefruit, strugurei rosii si lamaie; notele de mijloc sunt trandafir de ceai, papura, lacramioare, trestie de zahar si scortisoara; Notele de baza sunt mosc, cedru si note lemnoase.

portocala grapefruit strugurei rosii lamaie

trandafir de ceai papura lacramioare trestie de zahar scortisoara

mosc cedru note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cheap & Chic I Love Love by Moschino.

D&G Light Blue
Lovestruck
Gotas de Color
Etoile

Cheap & Chic I Love Love Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Pai e un fel de Light Blue,parca un picut mai longeviv.Parca!in rest,fresh,purtabil,placut.

Ioana30
Ioana30

As putea spune ca acesta este parfumul meu semnatura. Rareori mi se potriveste un parfum si eram foarte sceptica in privinta acestuia. Initial, cand l-am pulverizat in magazin, nu m-a impresionat cu nimic, era un amestec de portocale si grapefruit, apoi, dupa cateva minute am inceput sa simt si restul notelor si a devenit un parfum foarte interesant. Nu as putea zice clar ce note am recunoscut dupa, insa mie mi s-a parut ca are o tenta masculina si celelalte persoane care l-au mirosit de pe mana mea aveau aceeasi parere, dar tocmai asta m-a facut sa il iubesc atat de mult, e un parfum indraznet si original. Pe pielea mea persista destul de mult, se face simtit vreo 6-7 ore, dar pe piele ramane mirosul si 2 zile in conditiile in care fac dus si spal vase, deci pot spune ca sunt extrem de surprinsa si impresionata, mai ales ca e o apa de toaleta.
Acum am vazut ca are acelasi creator ca si Light Blue de la Dolce & Gabbana si din impresiile mele, par sa miroasa aproape identic, doar ca la Light Blue se simte mai multa lamaie, pe cand la acesta mai multa portocala.

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

In primele minute dupa ce l-am incercat mi-am spus "daca vreau sa miros ca o portocala, mai bine mananc una". Apoi am simtit aroma de ceai care parca i-a dat putina personalitate si blandete, altfel e ca si cum ai decoji o portocala.Dar daca iti plac mult portocalele, e ideal.

leoliliana
leoliliana

imi place foarte mult!!il ador!este usor ,un parfum vesel!!!nu persista foarte mult dar e adorabil!

craitza
craitza

Foarte asemanator cu Light Blue,insa mai feminin.Citric proaspat,plin de viata,perfect pentru zilele de vara.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Moschino Cheap & Chic I Love Love fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Moschino Cheap & Chic I Love Love, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cheap & Chic I Love Love dupa Moschino. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cheap & Chic I Love Love de Moschino reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain L'Instant Magic Givenchy Hot Couture Kenzo Kenzo Amour Lacoste Lacoste Pour Femme Cerruti 1881 Yves Saint Laurent Elle Escada Escada S Guerlain Insolence Bvlgari Jasmin Noir Yves Rocher Comme une Evidence Guerlain Insolence Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Boucheron Boucheron Avon Today Madonna Truth or Dare Yves Saint Laurent Belle d`Opium Versace Crystal Noir Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Bvlgari BLV Yves Saint Laurent Cinema