Designeri » M » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Couture! Moschino de dama

Couture! Moschino de dama

Couture! Moschino de dama Imagini

Couture! de Moschino este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Couture! a fost lansat in 2004. Notele de varf sunt mandarina, piper si bergamot; notele de mijloc sunt bujor, rodie, iasomie si mac galben; Notele de baza sunt rasina benzoica, vanilie si cedru.

mandarina piper bergamot

bujor rodie iasomie mac galben

rasina benzoica vanilie cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Couture! by Moschino.

Haute Voltige

Couture! Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Inebunesc cand vad recenzii pozitive si fete carora le vine bine!Nu ma intelegeti gresit,sunt doar invidioasa.Pe a mea piele "nebuna" acest parfum miroase acru,a supa de pui(sau vita,dupa preferinta).Jur,am incercat,am dat vina pe parfum,pe stres,pe vreme,pe anotimp,dar intr-un final am acceptat,dupa 50 ml din 100 aruncati de pomana pe apa sambetei-respectiv a dusului,ca ma parfumam zi dupa zi si ma spalam imediat ca nu suportam mirosul-ca e vina mea,of si ce rau imi pare,ca a trebuit sa "donez" ce a mai ramas mamei,ea saraca e un fel de "ia-l tu ca mie nu-mi place", si pe ea credeti-ma ca nu puteam concepe ca e acelasi parfum... Asta e,s**t happens!

Addict
Addict

O mică comoară,pot spune,deoarece este discontinuat.
Debutul său este minunat,iar dacă ar fi un parfum liniar,numai cu aceste note,l-aș devora!Este citric-condimentat dulceag...Nu știu de unde vine acest "dulceag",poate de la mandarină.Îmi sugerează un desert soft,cu cremă de mandarine și ghimbir,așadar este ușor gurmand.
Este destul de puternică prima fază a parfumului,puternică și caldă,astfel încat florile care apar la mijloc nu se percep prea ușor.Cel mai bine eu simt bujorul.
Dar,treptat,parfumul își domolește valvătaia și trece în alt registru.Vanilia este subtilă și nu îndulcește parfumul,iar cedrul este moderat,răcorindu-l.
"MC" este parcă un parfum al antipozilor :debut intens,fierbinte,dulceag-condimentat și final molcom,răcoros,floral-lemnos.
De aceea îl văd purtat în orice moment al zilei.La rochie,fustă sau pantalon,el va sublinia acea latură pe care vrei să o evidențiezi!
Splendid!

biancastella
biancastella

Un parfum cu o puternica personalitate, eu nu am reusit sa il aseman cu nici un alt parfum. Debutul este usor intepator, un amestec de citrice si piper (de multe ori starnutam cand il aplicam),care apoi se transforma intr-o imbratisare calda de iasomie si se termina cu note de vanilie si rasini. Mie mi-a ramas intiparit in minte acel miros puternic de rasina dulce-moscata pe piele. E un parfum original pe care ori il iubesti, ori il urasti.Dupa parerea mea, trebuie uzat cu grija pt ca este un parfum foarte puternic si radiaza in jurul tau ca un nor parfumat. Eu l-as folosi mai mult iarna si in serile de ocazie, e un parfum senzual,cald, si nu mi se pare potrivit pentru a face piata sau pentru birou.
Pentru cine iubeste parfumul puternic, cu personalitate , este o experienta pe care nu ar trebui sa o pierzi. Din pacate nu se mai produce, dar se mai gaseste (mai greu) prin anumite parfumerii sau online.Pentru mine a fost o dragoste la prima inatalnire. Recomandat femeilor puternice, sigure si indraznete. Maxim de voturi...

Couture! by Moschino 4.07 out of 5 based on 32 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Moschino Couture! fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Moschino Couture!, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Couture! dupa Moschino. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Couture! de Moschino reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Hot Couture Christian Dior Dior Addict Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Bottega Veneta Bottega Veneta Givenchy Organza Chanel Coco Mademoiselle Thierry Mugler Alien Essence Absolue Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Christian Dior Hypnotic Poison Cartier Delices Tom Ford Black Orchid Bvlgari Bvlgari Pour Femme Yves Saint Laurent Cinema Juliette Has A Gun Lady Vengeance Cerruti 1881 Nina Ricci Nina Hermes 24 Faubourg Yves Saint Laurent Elle Lorenzo Villoresi Teint de Neige Lacoste Lacoste Pour Femme