Designeri » M » Floral Fructat « Grupuri

Moschino Funny! Moschino de dama

fin condimentat
ozonic
Moschino Funny! Moschino de dama Videouri
Moschino Funny! Moschino de dama Imagini Moschino Funny! Moschino de dama Imagini Moschino Funny! Moschino de dama Imagini Moschino Funny! Moschino de dama Imagini Moschino Funny! Moschino de dama Imagini Moschino Funny! Moschino de dama Imagini Moschino Funny! Moschino de dama Imagini

Moschino Funny! de Moschino este un parfum Floral Fructat de dama. Moschino Funny! a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este Antoine Maisondieu. Notele de varf sunt piper roz, strugurei rosii si portocala amaruie; notele de mijloc sunt bujor, violeta, ceai verde si iasomie; Notele de baza sunt ambra, lichen, cedru si mosc.

piper roz strugurei rosii portocala amaruie

bujor violeta ceai verde iasomie

ambra lichen cedru mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Moschino Funny! by Moschino.

Moschino Funny! Recenziile parfumurilor

Myrra
Myrra

Cu toate că nu sunt adepta parfumurilor ușoare și aerisite, nici fructate intens, ador acest Moschino, e jovial, sincer, direct, proaspăt și bine lucrat. Cred că fiecare are nevoie de câte o gură de aer proaspăt, fie la cursuri, la shopping sau acasă, lăsând parfumurile misterioase și tari pentru alte ocazii. Tuturor amicilor mei le place la nebunie, așa că be funny&young&happy cu Moschino Funny, în orice anotimp! Da, e adorabil și-mi poartă noroc!

Alexandra13
Alexandra13

Alt Moschino dat jumatate ca parfum de camera,jumatate dat la schimb.Nu stiu ce Dumnezeu am cu aceasta casa ,dar inafara de I Love Love nu ma pot intelege cu nimic.Pe mine chiar ca mirosea Funny,intr-adevar dulce si proaspat si fructat dar nu placut,nici nu stiu cum sa explic,ma lua cu lesin de la miros,nu simteam nici o nota mai sus sau mai in jos ci strict egal de floral si dulce.Ciudata mai sunt,cred...

laviniaguran
laviniaguran

Este un parfum jovial, usor...placut si cuminte:)

Este un floral-fructat cu miros de portocale, ceai si ceva iasomie si bujor, si insotit de un iz de piper. Intr-adevar, parfumul este dragalas, chiar funny, tineresc, nu este foarte rau facut, merge a fi purtat de catre tinerele domnisoare vesele, in zilele insorite ale primaverii. Nu este inecacios, sa prea acru, sau prea dulce, ci doar putin picant, floral si citric. Seamana bine cu ”avoanele”...
Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 6/10

roxana05
roxana05

E un parfum care te binedispune atunci cand il porti. E un parfum tineresc, cu un echilibru perfect intre dulce si acrisor, care nu sufoca, e discret, dar te scoate in evidenta cand intri intr-o incapere. Cand il port, toata lumea ma intreaba cu ce parfum m-am dat :)

iulianada
iulianada

Un parfum pe care iubesc sa-l port iarna,in vacanta :D Dupa cum ii spune si numele "funny" , are un miros jucaus:D a portocale :X Il ador!

Eau De Toilette 0.2oz
Moschino Funny! Eau De Toilette for women 0.2 oz
Moschino Funny! Eau De Toilette for women 0.2 oz
Moschino Funny Mini by Moschino, .13 oz Mini EDT for Women
Moschino Funny Mini by Moschino, .13 oz Mini EDT for Women
Moschino Funny! by Moschino EDT .13 oz Mini for Women
Moschino Funny! by Moschino EDT .13 oz Mini for Women
Eau De Toilette 0.13oz
Moschino Funny! by Moschino EDT .13 oz Mini Body Gel .8 oz Shower Gel .8 oz for Women
Gift Set 2oz
Moschino Funny! Gift Set IV. Eau De Toilette 0,2 oz Body Gel 0,8 oz Shower Gel 0,8 oz
Moschino Funny! Eau De Toilette for women 1.7 oz
Moschino Funny Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
Moschino Funny Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz
Moschino Funny! by Moschino EDT Spray 3.4 oz for Women
Moschino Funny! by Moschino EDT Spray 3.4 oz for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Moschino Moschino Funny! fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Moschino Moschino Funny!, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Moschino Funny! dupa Moschino. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Moschino Funny! de Moschino reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Insolence Givenchy Ange ou Demon Versace Bright Crystal Versace Crystal Noir Lancome Poeme Guerlain L'Instant Magic Christian Dior Dior Addict Cacharel Amor Amor Avon Little Black Dress Calvin Klein CK IN2U for Her Guerlain L'Instant de Guerlain Giorgio Armani Acqua di Gioia Guerlain Insolence Eau de Parfum Chanel Coco Eau de Parfum Paco Rabanne 1 Million Christian Dior Hypnotic Poison Giorgio Armani Acqua di Gio Christian Dior Dune Giorgio Armani Armani Code for Women Christian Dior Midnight Poison