Designeri » N-Q » Floral « Grupuri

Essence Narciso Rodriguez de dama

Essence Narciso Rodriguez de dama

Essence Narciso Rodriguez de dama Videouri
Essence Narciso Rodriguez de dama Imagini Essence Narciso Rodriguez de dama Imagini Essence Narciso Rodriguez de dama Imagini Essence Narciso Rodriguez de dama Imagini Essence Narciso Rodriguez de dama Imagini

Essence de Narciso Rodriguez este un parfum Floral de dama. Essence a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Alberto Morillas. Parfumul prezinta stanjenel, trandafir, rasina benzoica si mosc.

stanjenel trandafir rasina benzoica mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Essence by Narciso Rodriguez.

Clair de Musc

Essence Recenziile parfumurilor

Eva Cristina
Eva Cristina

Este un parfum sublim! Are o prospețime caldă, nu e nimic amar sau acru în el, miroase îmbătător a mosc, a ploaie de vară, a curat, a puritate. Iese în evidență în modul cel mai discret cu putință, e pentru o femeie care emană fragilitate și inocență, fiind în același timp senzuală, o femeie copil. Parcă a fost creat pentru o balerină. Nu e pentru vampe sau femei fatale, e un parfum delicat ca o floare albă în plin soare de primăvară. Pe pielea mea se întipărește mai mult de opt ore, îl simt în pernă când mă trezesc dimineața.

Nane
Nane

Desi gusturile vor fi mereu impartite si schimbacioase, vin si eu cu parerea mea . Recunosc nu stiu sa disting note de flori fructe sau alte componente dar un parfum imi inspira multe
Prima impresie: de mir parfumat de la biserica, treptat devine usor, curat, mult floral.E fin si tousi persistent, amplifica senzatia de haina curata, in cantiate mare devine obositor pt propriul nas desi pt cei din jur nu este deranjant. Merge in toate anotimpurile, ideal vara,categoric de zi.
Placut dar nu fenomenal, parca-l cunosc din pomi infloriti, din rufe spalate sau dupa baie. Floricele nu sunt pe scheletul meu , caut mai multa personalitate...ca mine!

Este un parfum cu mult mosc, care transmite un sentiment de curat, de haine din bumbac. Miroase usor floral, usor a detergent, insa nu deranjant, ci aerisit, proaspat, chiar daca mirosul este destul de chimic. Seamana cu alte parfumuri Narciso Rodriguez, deci, daca aveti EDT, nu merita sa il mai achizitionati si pe acesta. Siaj redus, lngevitate moderata. Evaluare: 7/10

ancaan
ancaan

Eu am o slabiciune pentru parfumurile cu mosc si nu este de mirare ca sunt o fana a parfumurilor Narciso Rodriguez. Daca va doriti un parfum proaspat, feminin, aerat, merita sa incercati Essence. Cred ca este unul dintre cele mai curate si efemere parfumuri pe care le-am incercat vreodata. Un miros fin, proaspat, ca dupa un dus de vara revigorant cu iz de haine de bumbac spalate cu detergent scump si uscate la soare, intr-o gradina cu flori. Este un parfum foarte frumos, modern, urban, delicat, dar persistent.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Narciso Rodriguez Essence fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Narciso Rodriguez Essence, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Essence dupa Narciso Rodriguez. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Essence de Narciso Rodriguez reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Pierre Balmain Ambre Gris Robert Piguet Calypso D`Orsay Tilleul Serge Lutens Bas de Soie Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Hermes 24 Faubourg Elie Saab Le Parfum Cartier Baiser Vole Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Robert Piguet Alameda Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Sospiro Perfumes Erba Pura Tom Ford Noir de Noir Guerlain L'Instant Magic Guerlain Shalimar Amouage Dia pour Femme Cartier La Panthere M. Micallef Ananda Keiko Mecheri White Petals Byredo La Tulipe