Designeri » N-Q » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Narciso Rodriguez de dama

Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Narciso Rodriguez de dama

Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Narciso Rodriguez de dama Imagini Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Narciso Rodriguez de dama Imagini Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Narciso Rodriguez de dama Imagini Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Narciso Rodriguez de dama Imagini

Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum de Narciso Rodriguez este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum a fost lansat in 2006. Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum a fost creat de Christine Nagel si Francis Kurkdjian. Notele de varf sunt trandafir si piersica; notele de mijloc sunt mosc si ambra; Notele de baza sunt lemn de santal si paciuli.

trandafir piersica

mosc ambra

lemn de santal paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum by Narciso Rodriguez.

Lovely
Narciso Rodriguez For Her
Lovely Liquid Satin
Modern Muse
Gucci by Gucci Eau de Toilette

Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Il ador,un parfum absolut plin de frumusete,complex,un parfum in care notele principale de mosc si trandafir au devenit semnatura lui Narciso Rodriguez,un american de origine cubaneza ale carui parfumuri le-as cumpara pe toate,fara exceptie,parfumuri cu 'sange latin' extrem de dulci si nu stiu,au caracter,ma simt altfel purtandu-le.Narciso for Her este o poezie,dar din pacate,longevitatea lasa de dorit,nu stiu la voi,dar la mine trebuie reinnoit dupa max 2 ore si imi pare atat de rau,mai ales ca nu e prea ieftin,noroc ca nu e sticla transparenta sa vad cat de repede se duce.

maril
maril

Mi-a placut de la prima picatura, se simte foarte bine pe pielea mea si eu ma simt minunat cu el. Nu l-am mai purtat de ceva vreme si astazi mi-a fost asa un dor, cand l-am pulverizat pe piele parca ne-am contopit....se simte sofisticat, sexy si obsedant. Niciun element nu le domina ostentativ pe celelalte, toate se imbina perfect, cel putin pe pielea mea.
Imi place la nebunie!

cateyes
cateyes

Se situeaza la limita greu de definit dintre a-mi placea si a-l ocoli categoric, asta fiindca imi inspira faptul ca e un parfum usor batranicios, care ma arunca intr-o stare iremediabila de tristete, melancolie.Acel trandafir e un pic mai trist, ofilit, uscat parca, amarui.
Pe de alta parca are ceva ce imi place, ce nu ma face sa il las si sa mai dau un puf uneori, cand mi se face dor sa fiu misterioasa si sa-mi satisfac nevoia eterna de...un clasic cu tente retro.Indraznesc sa spun ca simt si o violeta stinsa, timida, dar prezenta si foarte pudrata.
Nu stiu de ce, din pacate simt ca ma imbatraneste, in pofida faptului ca este un parfum cu personalitatea lui bine definita.

Maya12
Maya12

Initial, nu mi-a placut, apoi mi-am zis sa-i dau putin "nas" si sansa.L-am mirosit intr-o zi calda si cred ca nu e mediul lui. Acum e racoare si simt cum piersica si trandafirul se impletesc intr-un dans cald, care ma ameteste de placere olfactiva.Asa cum am spus cuiva, e un parfum...fericit. :)

ancaan
ancaan

Sincer, nici nu stiu cum sa descriu cat mai bine acest parfum. Cuvintele parca sunt insuficiente pentru a-mi putea exprima dragostea fata de el :). Am fost obsedata de el de la prima testare. Pentru mine, este unul dintre cele mai senzuale si feminine parfumuri de pe piata. Este seducator, sexy, misterios, elegant, sofisticat. Este un parfum foarte moscat, cu un trandafir superb si femninin, cu o baza cremoasa seducatoare. Persistenta este destul de buna, din pacate insa, eu devin anosmica la mosc dupa cateva ore. Un parfum pentru femeile moderne, increzatoare in sine, cu un stil si personalitate bine definite.

GIANINA ANASTASIU
GIANINA ANASTASIU

Obsedant parfum! Mi-a împodobit ziua asta de toamnă mohorâtă cu mirosul lui de piersici pârguite şi trandafiri pudraţi. L-aş încadra mai curând în categoria chypre-urilor fructate, deşi se simte mult mosc cremos, dar într-un melanj superb care-l pune în valoare. Ce să mai spun despre combinaţia trandafir-paciuli care pentru Francis Kurkdjian este de fiecare dată prilej de adevărate minunăţii olfactive!
Parcă o şi văd pe Ea, pe cea care ar întruchipa acest parfum: tânără, frumoasă, vibrând de iubire, aleargă cu pletele în vânt, îmbătată de dor, fremătând de patimă să-l întâlnească. Ştie că este noaptea nopţilor pentru frumuseţea ei, pentru dragostea ei. E frumoasă pentru că iubeşte şi dragostea a făcut-o strălucitoare, a transfigurat-o. Ştie asta şi înaintează dezlănţuită în noapte spre el. Nu contează ce provoacă, câte capete se întorc după ea, câtă furtună stârneşte prezenţa ei parfumată cu miros de dragoste, ea nu vede, nu aude nimic; un singur gând o mână, o duce vijelios, o răscoleşte: să fie cu el. Atât.
Restul... este o poveste frumoasă pe care toţi am trăit-o mai mult sau mai puţin...
Obsedantă poveste! Obsedant parfum!

Parfumul incepe direct cu un miros de trandafir bordo, acompaniat de un strop de piersica. Dupa cateva minute, apare o doza mare de mosc si ambra. Paciuli aici este prezent intr-o cantitate destul de mica, deoarece moscul este aici vedeta. Parfumul este destul de liniar, seamana putin cu Lovely al Sarrei Jessica Parker, are siaj moderat, precum si persistenta moderata. Imi pare insa destul de comun ca miros. Prefer varianta EDT. Nota mea: 7/10

teo30967
teo30967

e unul din parfumurile cu care nu treci neobservata si intr un mod f placut, e la limita intre clasic si modern, f puternic intr-adevar, si liniar. nu pot spune ca e lemnos asa cum este el incadrat aici ci doar cat sa tempereze buchetul de trandafiri uscati din el . imi place parfumul si ii dau 10 peste tot si la toate .

serinuca
serinuca

Ciudat, pentru mine miroase a alcool. Cel putin la inceput!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum dupa Narciso Rodriguez. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum de Narciso Rodriguez reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Juliette Has A Gun Lady Vengeance Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Frederic Malle Portrait of a Lady Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Cartier La Panthere Christian Dior Dune Calvin Klein Obsession Chanel Coco Mademoiselle Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Amouage Memoir Woman Givenchy Pi Chanel Chanel N°5 Keiko Mecheri Attar de Roses Christian Dior Dior Addict Christian Dior Hypnotic Poison Cartier Must de Cartier Robert Piguet Fracas Montale Aoud Collection - Red Aoud Agent Provocateur Agent Provocateur Juliette Has A Gun Vengeance Extreme