Designeri » N-Q » Lemnos Aromatic « Grupuri

Black Afgano Nasomatto unisex

Black Afgano Nasomatto unisex

oud
Black Afgano Nasomatto unisex Imagini

Black Afgano de Nasomatto este un parfum Lemnos Aromatic unisex. Creatorul acestui parfum este Alessandro Gualtieri. Notele de varf sunt canepa si note verzi; notele de mijloc sunt rasini, note lemnoase, cafea si tutun; Notele de baza sunt tamaie si Lemn de Agar(Oud).

canepa note verzi

rasini note lemnoase cafea tutun

tamaie Lemn de Agar(Oud)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Black Afgano by Nasomatto.

Cuirs
Boccanera
Stercus
Black Oud
Fortis

Black Afgano Recenziile parfumurilor

Vlud
Vlud

O compozitie foarte artistica, vrajitoreasca, malefica. Probabil unul din cele mai speciale parfumuri create vreodata, are pur si simplu o magie a sa.

Alexandra13
Alexandra13

Black Afgano este un parfum ce cred eu,in parte datorita si denumirii sale,ca s-a dorit a evoca exact starea de beatitudine data de hasisul afgan cu acelasi nume...un parfum creat pentru a te ridica in al noualea cer,creat pentru a-ti dovedi ca pot fi parfumuri fara petala de floare ce te pot face efectiv sa vrei sa il ai.Black Afgano este altceva,nu este pentru oricine,trebuie sa ai un anume fel de a fi pentru a-l purta fara a provoca oamenii sa-ti explice ca'mirosi ciudat',de altfel fiind convinsa ca nu l-ar putea folosi o domnisoara fina si romantica imbracata intr-o minunata rochie alba vaporoasa vara pe faleza,oh nuuu,nici vorba,acest parfum cere o anume tinuta si o anume stare de spirit.Black Afgano este o provocare,un unisex creat din note lemnoase,tamaie si tutun,o combinatie de ingrediente ce te ridica si te coboara ca un montagne russe din vazduh pana in strafundurile pamantului,un parfum ce nu te lasa sa te simti parte dintr-un intreg ci te arunca in alta dimensiune facandu-te special.

Orpheus
Orpheus

L-am purtat de cateva ori inainte sa scriu despre el. Dupa ce am citit parerile altora, pot spune ca nu e cum ma asteptam. Ii inteleg pe cei care spun ca ori iti place ori nu. Eu fac parte din categoria celor care il plac. Nici vorba de parfum nepurtabil, "dark".
E un aromatic lemnos, foarte placut. Il vad mai mult masculin, purtat de persoane sigure pe ele, autoritare. Nu simt tamaie, doar oud, ceva ierburi aromatice, lemne, un pic de fum si cafea. Ingrediente de calitate, amestecate foarte bine. Rezultatul pentru mine este fascinant si recomand tuturor care au posibilitatea sa il testeze. Oudul nu este medicinal si nu acopera celelalte arome, ca la Montale de exemplu, ci bine dozat si placut. Poate fi purtat fara probleme oriunde, daca nu se exagereaza cu cantitatea. Longevitate foarte buna, proiectia e peste medie, dar nu "beast-mode".

Cezar1988
Cezar1988

Un parfum cu o nota extrema de oud, cannabis si ceva cafea dupa parerea mea. Foarte puternic cand este aplicat si ramane foarte puternic timp de aproape 24 ore. Au fost zile cand 3 sprays au supravietuit si unui dus fierbinte. Este conceput pentru a evoca momente de fericire si nu pot decat sa spun ca este singurul parfum pana acum care chiar face ceea ce promite. Dupa 2-3 ore devine foarte juicy si acesta este momentul cand pur si simplu nu poti sa nu zambesti cand il mirosi. Datorita succesului pe care il are, au tot aparut parfumuri identice (Carner Barcelona Cuirs, LM Parfums Black Oud, Robert Piguet Bois Noir etc.) dar tot Black Afgano ramane cel mai special din cele mentionate aici.

manuelag
manuelag

Așa ceva. ..mai rar. Cred ca ultima data când am fost atât de cucerita de un parfum a fost la Cuir Garamante. Culmea e ca nu's departe unul de celălalt. Ba chiar sunt ABSOLUT sigura ca în Cuir exista, ca de altfel și în acesta , nota de oud. E păcat sa încerc sa îi fac o descriere tehnica. Da...se simt notele listate , în speță oudul și tămâia. Însă este un parfum creativ, cu schimbări radicale. Oudul apare mult mai târziu. Parcă înflorește. În prima parte are în prim plan o tamaie afumata și esențe lemnoase. Ansamblul este clar făcut de un maestru. Este fascinant. Hipnotizant. Electrizant. Este un must Have pentru purtătorii de testosteron și da...pot sa îl recomand chiar și blind buy. Îl re-cumpar eu dacă nu va place. O creație , zic eu, fără cusur.
Ce m-a frapat. ..blotter -ul l-am lăsat în mașină vreo ora și ceva. M-am întors și. ..totul mirosea narcotic. Bine! Prea bine. Eu îl am în lista de priorități. Puține parfumuri mă cuceresc astfel...
Purtatorul: sex-appeal în toți porii. Nu. Nu este pentru bărbați pedanti, cu gulere scrobite. Este fix pentru cei pe care, știm noi femeile cel mai bine, îi dorim cel mai rău și de care fugim cel mai tare.
Locatia : unde l-as vedea? ORIUNDE! Oriunde cel care îl poarta iți permite și gesturi mai puțin ortodoxe.
Atât știu. ..pana pe 13 iunie e musai sa intre în garderoba soțului :)

Este un parfum mai mult masculin decat unisex, care combina nota de oud cu ierburi aromatice, note lemnoase. Acum parfumul este intepator, autoritar, cu multa personalitate. Mai tarziu parfumul se indulceste si se inmoaie, insa el ramane tot masculin, dominat de oud pe tot parcursul lui. Siaj moderat, persistenta foarte buna. Nota mea: 6/10

L-a testat de fapt sotul meu, eu doar pot spune ca pe el miroase mirific, e un parfum salbatic, ametitor, cuceritor...Oudul este dominant de la un capat la altul insa este incorporat intr-un melanj ierbos-lemnos captivant, nefiind greu sau asupritor. Am tot repetat pe forum ca oudul nu e nota mea favorita. Pana l-am testat pe un barbat...In timp mirosul parfumului devine usor uleios cand ierburile se mai estompeaza si incepe etapa cand se indulceste si proiecteaza o aura orientala calda si lemnoasa - oudul nu mai este intepator ca-n primele momente, ci se transforma intr-un lemn dulce, fin aromat. Este un parfum fascinant si pretentios, o abordare noua, un alt drum, o alta provocare.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nasomatto Black Afgano fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nasomatto Black Afgano, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Black Afgano dupa Nasomatto. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Black Afgano de Nasomatto reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tom Ford Tobacco Vanille By Kilian Back to Black Christian Dior Dior Homme Intense Creed Aventus Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Hermes Terre d'Hermes Serge Lutens Chergui Frederic Malle Musc Ravageur Orto Parisi Boccanera Tauerville Vanilla Flash Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Givenchy Pi Thierry Mugler A*Men Pure Havane Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Him Amouage Jubilation for Men Creed Green Irish Tweed Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Montale Black Aoud Amouage Interlude Man