Designeri » N-Q » Floral « Grupuri

Narcotic Venus Nasomatto de dama

Narcotic Venus Nasomatto de dama

tuberoza
fin condimentat
Narcotic Venus Nasomatto de dama Imagini Narcotic Venus Nasomatto de dama Imagini Narcotic Venus Nasomatto de dama Imagini Narcotic Venus Nasomatto de dama Imagini

Narcotic Venus de Nasomatto este un parfum Floral de dama. Creatorul acestui parfum este Alessandro Gualtieri. Parfumul prezinta tuberoza, iasomie, crin si condimente.

tuberoza iasomie crin condimente

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Narcotic Venus by Nasomatto.

Narcotic Venus Recenziile parfumurilor

talpas
talpas

Tuberoza e floarea mea preferata, si fiindca se-nfloreste in august-septembrie, de obicei primesc buchete splendide de tuberoza de ziua mea. Narcotic Venus reda sentimentul cand acestea sunt aranjate frumos , si ma uit la ele si savurez mirosul lor special. E parfumul perfect, are 10/10 de la mine, il vreau intotdeauna in garderoba !

dana22
dana22

Flori albe duse la extrem...chimic, nu justifica pretul.

Un ulei de parfum, cu o tuberoza ravasitoare, verde, plina de frumusete, dar foarte echilbrata. Nu iti ia aerul ca Fracas, este o tuberoza laptoasa, bogata si moderat de dulce, combinata cu ceva iasomie si un strop de crin. Condimentele nu se lasa simtite, parfumul fiind un floral autentic.
Ma inhiba insa pretul exagerat de mare, pentru un parfum care se aseamana in proportie de 90 % cu alte tuberotice. Siaj si persistenta bune. Evaluare: 9/10

Addict
Addict

Tot miros și miros de trei zile și încă nu știu dacă-l pot descrie exact...
Pentru mine este parfumul cu cea mai fantastică,dar și cea mai echilibrată tuberoză,prin comparație cu emblematicele "Carnal Flower" și "Fracas".
"CF" are tuberoza verde și crudă-cand l-am testat nu mi-am putut desprinde nasul din încheietura mainii,atat de mult mi-a plăcut...
"Fracas" mi-a plăcut și el,dar nu l-aș purta pentru că este prea dens,nu are "bule de aer" care să-ți permită să respiri.
"NV" e altfel. Îți explodează cu ceva condimente foarte ușoare urmate îndeaproape de tuberoză,o tuberoză intensă,dar spumoasă și potențată de crin,în prima fază(de 1-2 ore).Parfumul are o persistență îndelungată și treptat devine apropiat de piele;după vreo două ore se simte și iasomia.
Și iată un "terțet" magnific de flori albe-răvășitor, narcotizant...un "sublimat de feminitate" !
"Narcotic Venus" este un opioid care nu-mi mai dă drumul...Aș putea să-i cant : "Please,release me,/I'm under your spell!"...dar NU vreau !

Narcotic Venus by Nasomatto 3.80 out of 5 based on 10 ratings and 4 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nasomatto Narcotic Venus fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nasomatto Narcotic Venus, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Narcotic Venus dupa Nasomatto. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Narcotic Venus de Nasomatto reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cartier Baiser Vole Keiko Mecheri Attar de Roses Tom Ford Noir de Noir Cartier Must de Cartier Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain By Kilian Beyond Love Serge Lutens Datura Noir Boadicea the Victorious Intense Amouage Beloved Montale Aoud Collection - Red Aoud Hermes 24 Faubourg Keiko Mecheri Loukhoum Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Amouage Memoir Woman Robert Piguet Fracas Comme des Garcons Daphne Panouge Isabey La Route d'Emeraude Byredo La Tulipe Bottega Veneta Bottega Veneta Juliette Has A Gun Lady Vengeance