Designeri » N-Q » Lemnos Acvatic « Grupuri

Nautica Voyage Nautica de barbati

Nautica Voyage Nautica de barbati

acvatic
Nautica Voyage Nautica de barbati Imagini Nautica Voyage Nautica de barbati Imagini Nautica Voyage Nautica de barbati Imagini Nautica Voyage Nautica de barbati Imagini

Nautica Voyage de Nautica este un parfum Lemnos Acvatic de barbati. Nautica Voyage a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Maurice Roucel. Notele de varf sunt frunze verzi si mar; notele de mijloc sunt mimoza si lotus; Notele de baza sunt ambra, mosc, lichen si cedru.

frunze verzi mar

mimoza lotus

ambra mosc lichen cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Nautica Voyage by Nautica.

Nautica Voyage Recenziile parfumurilor

Bergero
Bergero

O surpriza de unde nu ma asteptam este acest Nautica Voyage, un nume parca predestinat si o invitatie la vacanta totodata. Am primit o mostra suficienta cit sa-i dau mai mult decit nota de trecere. Este un parfum luminos, marin, de vara, masculin, ce imi aminteste de Versace pour homme intr-o varianta mai putin citrica dar la fel de aromata. La pretul lui este imbatabil din punct de vedere a calitatii. Siaj si persistenta peste medie si finalmente foarte ok pentru un parfum de vara.

Florin Timofe
Florin Timofe

un acquatic care daca ar avea scris pe el o marca cunoscuta precum Chanel, Dior sau Versace s-ar vinde in prostie la un pret de 50-60 euro si nu la pretul de 15-20 euro (ceea ce este bine pentru noi). nu ma asteptam sa vad parfumierul fiind Maurice Roucel care este bine cunoscut cu New Harlem Bond No.9 . Nautica Voyage din punctul meu de vedere este un fresh care trebuie sa il ai cand anotimpul verii se apropie. performanta fiind foarte buna 8-9 ore persistenta iar siajul la fel de bun. Recomand chiar si blind buy pentru ca nu o sa va para rau :)

iulix_73
iulix_73

Curat si masculin ! Da ! Nautica Voyage este un parfum ușor și proaspăt care prezinta in deschidere o mireasma de măr verde ( similar cu Versace Man Eu Freisch ) iar pe masura ce se usuca intra în zona " acvatica " . Daca va doriti un parfum de vara , fara note de citrice , acesta e alesul ! Avand in vedere pretul de achizitie ( cam 20 euro ) ... longevitatea si siajul sunt exceptionale !

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nautica Nautica Voyage fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nautica Nautica Voyage, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Nautica Voyage dupa Nautica. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Nautica Voyage de Nautica reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler A*Men Pure Malt Thierry Mugler A*Men Pure Havane Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Christian Dior Dior Homme Intense Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Versace Versace Pour Homme Yves Saint Laurent L'Homme Lalique Encre Noire Giorgio Armani Acqua di Gio Essenza Hermes Terre d'Hermes Avon Mesmerize Calvin Klein Euphoria Men Intense Antonio Banderas The Secret Bvlgari Black DSQUARED² Potion Versace Versace Man Eau Fraiche Christian Dior Fahrenheit Lanvin Avant Garde Paco Rabanne 1 Million Prada Prada Amber Pour Homme (Prada Man)