Designeri » N-Q » Oriental Lemnos « Grupuri

Mohur Neela Vermeire Creations unisex

Mohur Neela Vermeire Creations unisex

Mohur Neela Vermeire Creations unisex Imagini Mohur Neela Vermeire Creations unisex Imagini Mohur Neela Vermeire Creations unisex Imagini

Mohur de Neela Vermeire Creations este un parfum Oriental Lemnos unisex. Mohur a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Bertrand Duchaufour. Notele de varf sunt cardamom, coriandru, ambretta (nalba de mosc), seminte de morcov, piper si elemi; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie, trandafir, violeta, migdale si pielarie; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, note lemnoase, paciuli, Lemn de Agar(Oud), rasina benzoica, vanilie si boabe de tonka.

cardamom coriandru ambretta (nalba de mosc) seminte de morcov piper elemi

stanjenel iasomie trandafir violeta migdale pielarie

lemn de santal ambra note lemnoase paciuli Lemn de Agar(Oud) rasina benzoica vanilie boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mohur by Neela Vermeire Creations.

Mohur Recenziile parfumurilor

Casa Neela Vermeire are cu adevarat parfumuri insolite! Mohur este pe pielea mea un parfum dulce, de mi se strepezesc dintii, dar un dulce unsuros, ce vine probabil de la rasina elemi, care este dominanta pe pielea mea... Trandafirul si aoud-ul le simt doar in plan secundar si tot in plan secundar simt si alte ingrediente arabesti.
Siaj si persistenta bune. Evaluare: 6/10

Un duet oud-trandafiri foarte proaspat, cred ca e prima data cand cele doua note canta altfel decat cu glas baritonal. Ele sunt prezente din prima clipa dar raman in permanenta cu volumul dat la mediu, fiind tinute in frau de mirodenii nenumarate si nedescifrabile, care fac de fapt tot showul. Simt totusi rasina elemi, care se profileaza foarte frumos pe parcurs oferind o stralucire solara amestecului. E o capodopera careia nu-i poti adauga sau scoate nimic, un parfum perfect. Desi nu are fructe, de la distanta te pacaleste cu un iz de piersica data in parg, cum sa-i rezisti? Parfumul mi se pare total feminin, barbatilor le-as recomanda Trayee, unul din cele mai indraznete parfumuri masculine de nisa testate in ultima vreme.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Neela Vermeire Creations Mohur fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Neela Vermeire Creations Mohur, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mohur dupa Neela Vermeire Creations. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mohur de Neela Vermeire Creations reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Byredo Bal d'Afrique Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Comme des Garcons Daphne Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Tom Ford Noir de Noir Robert Piguet Fracas Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Caron Parfum Sacre Ormonde Jayne Frangipani Nez a Nez Marron Chic Parfumerie Generale L'Ombre Fauve Puredistance Opardu Sospiro Perfumes Accento Keiko Mecheri Attar de Roses Guerlain Shalimar Parfumerie Generale PG08 Intrigant Patchouli Juliette Has A Gun Moon Dance Naomi Goodsir Cuir Velours Guerlain Samsara Eau de Parfum Amouage Memoir Woman