Designeri » N-Q » Oriental Condimentat « Grupuri

Trayee Neela Vermeire Creations unisex

Trayee Neela Vermeire Creations unisex

Avut: 2

Trayee Neela Vermeire Creations unisex Imagini Trayee Neela Vermeire Creations unisex Imagini Trayee Neela Vermeire Creations unisex Imagini

Trayee de Neela Vermeire Creations este un parfum Oriental Condimentat unisex. Trayee a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Bertrand Duchaufour. Notele de varf sunt ghimbir, scortisoara, elemi, coacaze negre si busuioc; notele de mijloc sunt iasomie, lemn de santal, sofran, cuisoare si cardamom; Notele de baza sunt vetiver, paciuli, lichen, cedru de Virginia, ambra, tamaie, vanilie, smirna si Lemn de Agar(Oud).

ghimbir scortisoara elemi coacaze negre busuioc

iasomie lemn de santal sofran cuisoare cardamom

vetiver paciuli lichen cedru de Virginia ambra tamaie vanilie smirna Lemn de Agar(Oud)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Trayee by Neela Vermeire Creations.

Trayee Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

SOC ȘI GROAZA!
Hi hi! Ce mai e și licoarea asta? Otrăvitoare? Cu siguranță! Dar ...Este tehnic. Este bine lucrat. Evolueaza. Degeaba. Este cevaaaa...de vis! Dar nu un vis frumos. ..ci un coșmar. Debutul este mentolat. Și cu ceva fructe. După vreo 10 minute se transforma radical în ceva cu multe...extrem de multe cuișoare și sofran. În faza asta seamănă cu Elefantul. ..dar acela este frumos și purtabil. Pana aici este grețos de-a dreptul. Dar nu rămâne nici aici...merge mai departe. Și mai departe înseamnă apariția rășinei elemi. Aici începe sa semene cu Akkad. Dar ce sa vezi...nu sta nici aici...trece prin niște faze ciudate de miros de mentolate și alte condimente. Parfumul este foarte creativ. Dar extrem de greu. Finalul este ciudat. Pentru ca seamănă cu Dolce Vita. O bomboana dulce, mentolata si picanta. În fundal are o nota sărată care creează o cacofonie. Parcă pe lângă bomboana aia mesteci și nitica fripturica bine asortata și asezonata după gust.
Purtătoarea. ..
Locatia...în propria sticla. Dincolo de ea ar face ravagii

ancaan
ancaan

Trayee este o experienta olfactiva...interesanta, ca sa fiu indulgenta. Un parfum condimentat e prea putin spus. Pe langa el, Jungle Elephant pare joaca de copii. Nu, de fapt nu e parfum; este, asa cum a spus mariadid, o tinctura ticsita de condimente. Aproape ca imi dau lacrimile cand il miros. Dar mie nu mi se pare amar, ci acru! Se rade un kil de ghimbir si se lasa la macerat in sofran, cuisoare, smirna, cardamom, oud... De fapt, exista vreun alt condiment pe lume care sa nu faca parte din notele lui Trayee?

Oh, Doamne!! Parfumul este ca o tinctura otravitoare, folosita la vraji... Atat este de condimentat, ascutit, lemnos si amar! Nici vorba sa imi placa, nu cred ca este potrivit femeilor, ci este pur masculin, sunt folosite plante extrem de aromatice, car dau un miros dur, care ma face sa tusesc si ma inneaca... Siaj si persistenta bune. Nota mea: 3/10

Mirodenii peste mirodenii, vedeti si notele...s-au introdus cele mai intepatoare si puternice arome orientale aici si amestecul lor are asupra mea cam acelasi efect ca un bungee jumping de-asupra unui hau...o senzatie de andrenalina, gol in stomac si o bucurie oarba. Ma arunc cu capul inainte si am impresia ca zbor. Mirosul ascutit si iritant dat de sofran, cuisoare, scortisoara, cardamon si multe rasini, toate de-a valma si subliniate de oud reproduce cel de transpiratie curata. Miroase a piele, piele umana, parfumul pare nascut din propriul corp, este rezultatul unei emotii puternice, de fericire intensa. Deloc feminin, nici chiar unisex, ci pur masculin. Un parfum extrem de provocator, de puratat doar in anumite ocazii cand apropierea fizica nu presupune semnarea unui contract :).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Neela Vermeire Creations Trayee fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Neela Vermeire Creations Trayee, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Trayee dupa Neela Vermeire Creations. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Trayee de Neela Vermeire Creations reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Condimentat
Yves Saint Laurent Opium Monotheme Fine Fragrances Venezia Pure Cacao Chanel Pour Monsieur Concentree Missoni Missoni Colori - Missoni Gianduia Baldessarini Strictly Private Korres Pepper Jasmine Gaiac Wood Passion Fruit Demeter Fragrance Cinnamon Bark Comme des Garcons Comme des Garcons x Undercover Holygrace Black Phoenix Alchemy Lab Australian Copperhead Hilde Soliani Saaliiisssiimo Burberry Burberry Brit New Year Edition Pour Homme Gutenberg Parfums Gutenberg Limited