Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

Nejma 3 Nejma unisex

Nejma 3 Nejma unisex

oud

Nejma 3 de Nejma este un parfum Oriental Floral unisex. Nejma 3 a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Jean Niel. Notele de varf sunt ylang-ylang, portocala amaruie si cardamom; notele de mijloc sunt trandafir japonez si trabdafir bulgaresc; Notele de baza sunt Lemn de Agar(Oud), lichen si lemn de santal.

ylang-ylang portocala amaruie cardamom

trandafir japonez trabdafir bulgaresc

Lemn de Agar(Oud) lichen lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Nejma 3 by Nejma.

Nejma 3 Recenziile parfumurilor

mariain
mariain

Nejma 3 se inscrie in randul parfumurilor axate pe combinatia trandafir-oud de tip Montale. Nu stiu ce fel de Montale am probat eu (inteleg ca sunt doua feluri, adica de fapt doua proveniente), cert e ca nu ma inteleg cu el si vad ca nici cu Nejma3. Totusi Nejma 3 are un oud mai placut si nu-mi infunda nasul ca Montale, as spune ca ingrediendele folosite sunt de calitate mai buna ca in Montale iar mirosul este ceva mai rafinat, pastrandu-si performantele bune in materie de persistenta si siaj. Cam atat, nu ma pasioneaza deloc tipul asta de parfum...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nejma Nejma 3 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nejma Nejma 3, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Nejma 3 dupa Nejma. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Nejma 3 de Nejma reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Yves Saint Laurent Cinema Festival Renato Balestra Diamante Pierre Balmain Eau d'Amazonie de Balmain Comptoir Sud Pacifique Hemisphere Sud Houbigant Demi-Jour Remy Latour Attractive Bebe Bebe Donna Karan DKNY Women Limited Edition Lolita Lempicka Eau de Minuit - Midnight Fragrance Gabriela Sabatini Summer Ebba Los Angeles Miss Natasha Frederic Malle Portrait of a Lady