Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

Nejma 4 Nejma de dama

Nejma 4 Nejma de dama

Nejma 4 de Nejma este un parfum Oriental Floral de dama. Acesta este un parfum nou Nejma 4 a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Jean Niel. Notele de varf sunt muscata, ylang-ylang si bergamot; notele de mijloc sunt narcisa, trandafir turcesc si iasomie egipteana; Notele de baza sunt Lemn de Agar(Oud), lichen si rasini.

muscata ylang-ylang bergamot

narcisa trandafir turcesc iasomie egipteana

Lemn de Agar(Oud) lichen rasini

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Nejma 4 by Nejma.

Nejma 4 Recenziile parfumurilor

mariain
mariain

Cat imi place acest parfum! Ma intriga maxim fiindca nu e genul meu si totusi imi place tare mult! Incepe exploziv cu geranium, bergamota si oud - nu e un oud tocmai amabil, mirosul e destul de medicamentos si invaziv si totusi imi place! La un moment dat simt o narcisa atat de vie si reala, incat ma intreb daca n-am halucinatii olfactive! E doar un firicel dar il simt bine de tot si e incantator!Apare si un trandafir frumos, desi nu e niciun moment singur. Apoi devine usor afumat - si iar imi place, desi nu ma dau in vant dupa fum in parfumerie! Narcisa a disparut dar reapare, in mod neasteptat si apoi totul devine un melanj de note inflorite pe piele - ca brusc parca sa se stinga totul...Deci il pierd, nu mai simt nimic o vreme! Am uitat de el, luata cu treburi. Din cand in cand, adieri de oud, firicel de fum, ceva ce imi place si ma relaxeaza si chiar nu-mi dau seama ce este... Dupa destul de mult timp apar rasinile, calde, vanilate, parfumul capata caldura.Pana la rasini parfumul imi pare mai degraba acrisor- amarui, este aerisit, deloc greu,gratios desi destul de insistent. Il vad mai degraba de seara si de toamna, totusi cred c-as reveni oricand la el. Persistenta buna, siaj bun.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nejma Nejma 4 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nejma Nejma 4, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Nejma 4 dupa Nejma. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Nejma 4 de Nejma reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Cacharel Amor Amor Eau Fraiche 2006 Montblanc Femme de Montblanc Halloween Halloween Revlon Charlie Gold Bijan Bijan Black Women Al Haramain Perfumes Marwah Alessandro Della Torre Alessandro Della Torre Mimmina Mimmina Tocca Cleopatra Caron Narcisse Noir Opus Oils Divine: Isis Lubin L de Lubin