Designeri » N-Q » Chypre Fructat « Grupuri

Nejma 6 Nejma de dama

Nejma 6 Nejma de dama

tropical

Nejma 6 de Nejma este un parfum Chypre Fructat de dama. Acesta este un parfum nou Nejma 6 a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Jean Niel. Notele de varf sunt nuca de cocos, ananas si mar verde; notele de mijloc sunt tamaie, boabe de tonka si rasini; Notele de baza sunt lemn de santal, Lemn de Agar(Oud), mosc alb si rasina benzoica de Siam.

nuca de cocos ananas mar verde

tamaie boabe de tonka rasini

lemn de santal Lemn de Agar(Oud) mosc alb rasina benzoica de Siam

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Nejma 6 by Nejma.

Nejma 6 Recenziile parfumurilor

Foarte ciudat parfumelul acesta... ma asteptam la un chypre-fructat, ma si inarmasem sa simt un fructat opulent si aspru si... cand colo... un fructatzel-floral total inofensiv, cu miros de mere verzi si floricele, pe o baza usor rasinoasa si mentholata. Am un decant mare, de 30 ml, dar cred ca este ce trebuie in el ca am citit si pe.com si asa este perceput si de ei. Adica nu este ceva greu de purtat, este chiar accesibil, merge usor spre oriental-floral, nicidecum chypre-fructat.
Dupa debutul total floral cu doar un iz fructat, cu mere verzi, vine cam in 10 minute un iz mai dulce, intra tonka in joc, dar timid, sa nu cumva sa deranjeze marul verde si floricelele de pe campii... Parfumul apoi capata un iz rasinos si usor aspru, si... cam atat. Nici vorba de tamaie, oud, sau alte orientalisme. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nejma Nejma 6 fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nejma Nejma 6, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Nejma 6 dupa Nejma. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Nejma 6 de Nejma reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Fructat
Rochas Femme Rochas Gucci Gucci Rush Hollywood Milano Hollywood Milano Woman Jean Patou Patou For Ever Seven Skies Chelsea Girls Parfum d`Empire Eau Suave biehl parfumkunstwerke gs01 Crazylibellule and the Poppies Les Divines Alcoves Dans Tes Bras In Your Arms Daniel Vaudd Actus Reus En Voyage Perfumes Peche noir Rihanna Reb'l Fleur ID Parfums Vertige