Designeri » N-Q » Lemnos Condimentat « Grupuri

Ambre a Sade Nez a Nez unisex

Ambre a Sade Nez a Nez unisex

caramel
Ambre a Sade Nez a Nez unisex Imagini

Ambre a Sade de Nez a Nez este un parfum Lemnos Condimentat unisex. Creatorul acestui parfum este Karine Chevallier. Notele de varf sunt mure, caramel si capsuni si capsuni; notele de mijloc sunt cedru de Virginia, scortisoara si zmeura; Notele de baza sunt paciuli, ambra, boabe de tonka, vanilie si pielarie.

mure caramel capsuni capsuni

cedru de Virginia scortisoara zmeura

paciuli ambra boabe de tonka vanilie pielarie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ambre a Sade by Nez a Nez.

Ambre a Sade Recenziile parfumurilor

Tuberoze si nisip
Tuberoze  si nisip

Intr-un noiembrie friguros ma plimbam pe strazile Genevei, sperand sa gasesc cateva parfumerii interesante.
Am intr-un magazin care ademenea cu parfumuri de nisa din vitrina (Villoresi, Malle, Isabey, Houbigant etc), am incercat multe, multe creatii, dar nici unul nu mi se parea suficient de diferit fata de tot ce incercasem. La un moment dat, vanzatoarea m-a indemnat sa incerc Ambre a Sade, spunandu-mi de acordul piele- fructe de padure. In mintea mea l-am descalificat din momentul in care am auzit compozitia. Insa......cand l-am incercat, m-am indragostit la prima vedere. L-am cumparat imediat.
In ceea ce il priveste pe al meu nas, ambra nu este deloc o nota care sa fie in prim-planul acestui parfum (asta referitor la denumire: total nepotrivita, neavand nimic de-a face cu ceea ce este in sticla).
Este un parfum "tanar" ( in sensul ca nu este formula tipic frantuzeasca, eg floral/ aldehidic, de doamna aflata la a doua/ a treiantinerete) foarte feminin, fructat la refuz (dar un plus in ceea ce ma priveste), senzual, usor dulce dupa vreo 30 de min).
Pe de alta parte (paradoxal poate), este un parfum greu, intens, poate si datorita liniaritatii extraordinare, evolutia sa in timp fiind foarte limitata. La un moment dat poate deveni prea mult de purtat, isi poate plictisi stapanul. Mai rar ca note de fructe de padure sa tina atat de mult. Pielea este foarte fina, usor ambrata (lipsind mirosul de "animal" pe care eu il regasesc in Kelly Caleche sau Daim Blond), ceea ce este perfect pentru mine.
Poate fi asemanat cu un miros de sampon la inceput (eu nu o spun ca un negativ, ci doar pt a facilita intelegerea a ceea ce miros), dar foarte placut si inedit.
Vad o femeie moderna, cu un spirit jucaus, usor non-conventionala, imbracata in Donna Karan sau Michael Kors, chic, dar nu opulenta. In schimb, nu vad o femeie purtand perle si gulere inalte, manichiura frantuzeasca si bentita pe cap si reprezentand parfumul acesta.
Eu il ador pentru cat este de delicios,placut, fin, diferit si pentru calitatea sa.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nez a Nez Ambre a Sade fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nez a Nez Ambre a Sade, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ambre a Sade dupa Nez a Nez. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ambre a Sade de Nez a Nez reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos Condimentat
Bvlgari BLV Pour Homme Balenciaga Ho Hang Van Cleef & Arpels Zanzibar Jacomo Aura for Men Cacharel Cacharel Pour Homme Comptoir Sud Pacifique L'Eau du Gouverneur Juicy Couture Dirty English for Men Fendi Fendi Uomo Oscar de la Renta Oscar for Men Anya`s Garden Temple Mauboussin M Generation Nicolai Parfumeur Createur Vetyver