Designeri » N-Q » Floral Fructat « Grupuri

Vreau: 1

tropical
cirese
Bouche Baie Nez a Nez unisex Imagini

Bouche Baie de Nez a Nez este un parfum Floral Fructat unisex. Creatorul acestui parfum este Karine Chevallier. Notele de varf sunt mure, coacaze negre, maracuia si coacaze; notele de mijloc sunt iasomie, floare de portocal african, cirese si piersica; Notele de baza sunt nuca de cocos, vanilie, migdale si miere alba.

mure coacaze negre maracuia coacaze

iasomie floare de portocal african cirese piersica

nuca de cocos vanilie migdale miere alba

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bouche Baie by Nez a Nez.

Bouche Baie Recenziile parfumurilor

Un parfum delicios, cu miros de fructe de padure si coacaze negre. Miroase atat de natural, incat ma simt intr-o gradina, vara, gustand din aceste fructe!Singurul lucru care ma nemultumeste profund este siajul inexistent si persistenta moderata... Efectiv trebuie sa bag nasul in piele ca sa simt acest parfum, si atuci cu greu... Parfumul seamana bine ca stil cu Love by Kilian, insa acela are, cu siguranta, alte calitati tehnice. Nota mea: 7/10

Sunt topita dupa parfumuri gurmande, iar Bouche Baie imi seamana pe undeva in partea initiala cu Love by Kilian pe care il ador.

Exista parfumuri dulci, grele, dar dizgratioase in ansamblu, cat si dulci si grele, dar echilibrate si frumoase, cum e Bouche Baie. Inceputul are oarecum un ton citric si efemer de la neroli, care se va ascunde repede sub notele fructate ce incep sa domine compozitia. Unele mai aromate ca altele, coacaze negre din acelea de pateaza se imbina languros cu alte fructe parfumate si dulci de aproape le simti si gustul. Ispita asta are un aer atat de nevinovat totodata ca ma revolta ca nu m-am gandit sa-l iau pana acum. Ceva ton exotic, poate de la cocos, dar nu foarte precis se simte in spate si te transporta definitiv in paradis.

Eu motai inca putin pe nisip si apoi fac o baie in...oceanul de note colorate.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nez a Nez Bouche Baie fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nez a Nez Bouche Baie, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bouche Baie dupa Nez a Nez. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bouche Baie de Nez a Nez reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lancome Tropiques Avon Island Vibe Christian Dior Dior Addict 2 Summer Litchi The Body Shop Ananya Perfume Oil Eau Jeune Eau Jeune Bellissima Miller Harris Figue Amere Jeanne Arthes Love Generation Blue Creative Universe Beth Terry Element of Desire Love & Toast Honey Nectar Ulric de Varens Lily Prune Love Story Michael Kors Very Hollywood Sparkling Jeanne Arthes Sexy Me No2