Designeri » N-Q » Oriental Lemnos « Grupuri

Marron Chic Nez a Nez unisex

Marron Chic Nez a Nez unisex

cacao
Marron Chic Nez a Nez unisex Imagini

Marron Chic de Nez a Nez este un parfum Oriental Lemnos unisex. Creatorul acestui parfum este Karine Chevallier. Notele de varf sunt kumquat, floare de portocal african si citrice; notele de mijloc sunt stanjenel, Karo Karounde si violeta; Notele de baza sunt rasina benzoica, laudanum frantuzesc, vetiver si cacao.

kumquat floare de portocal african citrice

stanjenel Karo Karounde violeta

rasina benzoica laudanum frantuzesc vetiver cacao

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Marron Chic by Nez a Nez.

Marron Chic Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Ieri eram intr-un anticariat cautand un album cu reproduceri bune dupa desene din Renastere. Eram la etaj si trebuie sa va ajut sa va imaginati atmosfera din acea incapere. Podeaua e din dale solide si vechi de lemn si peste tot de jos pana sus in tavan numai rafturi de carti si prin ferestre intra lumina aurie a dupa-amiezii. Pe o masa lunga din cele ca de cununie stau cladite o multime de albume de arta. Ai fotolii la dispozitie in care sa stai sa le rasfoiesti. Miroase a lemn si pagini vanilate :) - exact mirosul acela straniu de realistic redat de L`Air de Rien de la Miller Harris.
Dar ieri am intrat in acest univers al linistii si cunoasterii mirosind puternic nu a L`Air de Rien, ci a Marron Chic, un parfum moale si onctuos, cu un iris aproape gurmand care te incalzeste si imbie la relaxare. In timp ce rasfoiam un album a intrat o doamna care s-a apropiat de mine zambind usor incurcata zicand: "Ma scuzati dar trebuie sa aflu. Dvs mirositi asa bine? Am simti jos un parfum foarte interesant si nu stiam de unde vine. Da, al Dvs e. Ce fel de parfum e?" Si ii spun numele si ca din pacate nu se mai produce. "Nu-i nimic, nu am sa-l cumpar, am vrut doar sa stiu ce parfum e pentru ca miroase foarte deosebit, se simte intens dar deloc deranjant." Ce mi-ar fi placut sa vorbesc mai mult cu ea, avea potential de parfumista :D, dar din pacate a trebuit sa plec - duty call!
Asadar, ce are Marron Chic in definitiv atat de special in el?
Notele nu se simt individual mai deloc si parfumul ramane uniform, linear. Pare facut dintr-o ciocolata alba topita in care s-a adaugat din belsug pudra de iris, rasini topite si violete pudrate. Amestecate incet si lent pana se contopesc de-a binelea. Am uitat sa spun ca aceasta crema e si calda. Nu stii daca sa o bei sau sa o mananci inainte de a te gandi ca poate fi parfum. Gurmand, bun, fin…

Din pacate Marron Chic face parte dintr-o categorie de parfumuri cu ghinion. Seamana destul de mult cu Pentachords White de la Tauer si Guerlain Iris Ganache, discontinuate deopotriva. Urmatoarele in linie, dar disponibile ar fi Ombre Mercure de la Terry de Gunzburg sau eventual Opus III Amouage, dar amintindu-le ne indepartam totusi de personalitatea lui Marron Chic.

Foarte pacat ca nu mai exista casa Nez a Nez, au avut cateva editii extrem de reusite. Pe langa Marron Chic mai am Rosier Ardent, un parfum rasinos balsamic cu un trandafir picant in inima.
Proprietarul casei a fost nimeni altul decat Stéphane Humbert Lucas care in prezent pune in lumina rampei colectia care ii poarta numele cat si SoOud in sticle glam la preturi $$$.
Bling bling-money money Vs. creativitate la pret decent, chestie foarte obisnuita azi...

Marron Chic by Nez a Nez 3.67 out of 5 based on 4 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nez a Nez Marron Chic fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nez a Nez Marron Chic, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Marron Chic dupa Nez a Nez. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Marron Chic de Nez a Nez reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Bvlgari BLV Notte Pour Homme Paco Rabanne Ultraviolet Laura Biagiotti Venezia Bond No 9 Bleecker Street Reminiscence Inoubliable Elixir Patchouli Cartier Must Cartier Pour Homme Essence Orlane Be 21 Masaki Matsushima Aqua Mat Homme Rene Lezard Identite for Men Liz Claiborne Spark for Men Barbara Bui Le Parfum Ulric de Varens Varens essentiel Santal Intense