Designeri » N-Q » Floral Aldehidic « Grupuri

Eau d`Ete Nicolai Parfumeur Createur unisex

Eau d`Ete Nicolai Parfumeur Createur unisex

Avut: 1

scortisoara

Eau d`Ete de Nicolai Parfumeur Createur este un parfum Floral Aldehidic unisex. Eau d`Ete a fost lansat in 1997. Notele de varf sunt grapefruit, lamaie verde, portocala si citrice; notele de mijloc sunt iasomie, scortisoara si flori; Notele de baza sunt mosc si rasina benzoica.

grapefruit lamaie verde portocala citrice

iasomie scortisoara flori

mosc rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eau d`Ete by Nicolai Parfumeur Createur.

Eau d`Ete Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Ceai de scortisoara cu lamaie, asta este Eau d'ete. Debuteaza cu note amarui de citrice si intepatoare de scortisoara dar se transforma intr-un ceai usor dulce de scortisoara cu lamaie. N-as fi zis ca merge combinatia asta dar iata o inovatie reusita. E o colonie interesanta de purtat vara iar scortisoara ii confera ceva personalitate prin aroma sa intepatoare.
Longevitatea la o prima testare ar fi de 5-6 ore, siajul e bun vreo 2 ore, poate mai mult daca se pulverizeaza din belsug, eu am avut o mostra mica.
Mi-a facut mare placere sa-l testez si m-a facut curioasa sa vad cum sunt celelalte "Eaux" de la Nicolai.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nicolai Parfumeur Createur Eau d`Ete fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nicolai Parfumeur Createur Eau d`Ete, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eau d`Ete dupa Nicolai Parfumeur Createur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eau d`Ete de Nicolai Parfumeur Createur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Aldehidic
O Boticario Nativa Spa  Rose + Cassis Comme des Garcons Comme des Garcons Series 6 Synthetic: Dry Clean Estée Lauder White Linen Breeze Comme des Garcons Comme des Garcons Series 6 Synthetic: Skai Orlane Autour de l’Iris Chanel Les Exclusifs de Chanel No 22 Opus Oils Burlesque: Kitten Weil Chunga Van Cleef & Arpels First Revillon Turbulences Eden Classic Blase ID Parfums Eclat d`Orient