Designeri » N-Q » Floral Fructat « Grupuri

Fig Tea Nicolai Parfumeur Createur de dama

Fig Tea Nicolai Parfumeur Createur de dama

ierbos
amar

Fig Tea de Nicolai Parfumeur Createur este un parfum Floral Fructat de dama. Fig Tea a fost lansat in 2007. Creatorul acestui parfum este Patricia de Nicolai. Notele de varf sunt smochina, osmanthus si pelin; notele de mijloc sunt ceai Mate, coriandru si iasomie; Notele de baza sunt lemn de guaiac si ambra.

smochina osmanthus pelin

ceai Mate coriandru iasomie

lemn de guaiac ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fig Tea by Nicolai Parfumeur Createur.

Fig Tea Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Este un parfum bland ca un ceiut caldut si dulceag de iarna. Miroase fructat de la osmanthus si smochina care insa nu se simte intr-un mod evident. Este echilibrat de o prospetime vaga de ceai si condimente. Are o caldura aproape balsamica si imi face mare placere sa-l simt. Surprinzator, se potriveste foarte bine si cu zilele mohorate de toamna desi eu il vedeam mai degraba a fi un parfum de vara.
Parfumul e liniar si are o persistenta destul de mare pentru o apa de toaleta, cam 5-6 ore, iar siajul este satisfacator insa paleste relativ repede. L-am testat dintr-o fiola mica, s-ar putea ca dintr-o sticla cu pulverizator sa aiba performante mai bune.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nicolai Parfumeur Createur Fig Tea fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nicolai Parfumeur Createur Fig Tea, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fig Tea dupa Nicolai Parfumeur Createur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fig Tea de Nicolai Parfumeur Createur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Versace Red Jeans Givenchy My Givenchy Jennifer Lopez Glow after Dark Escada Escada Blue Romance Lancetti Etre Special Edition IV Ella Mikao Yujin Pure S. Cute Sweet Amour Apple Luxe Violet Girard Bali Sunrise Enrico Coveri Firenze Garage Alexia Sugababes Tempt Royal Apothic Venetian Grove