Designeri » N-Q » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Juste un rêve Nicolai Parfumeur Createur de dama

acorduri de cocos
tuberoza
Juste un rêve Nicolai Parfumeur Createur de dama Imagini

Juste un rêve de Nicolai Parfumeur Createur este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Notele de varf sunt nuca de cocos si caisa; notele de mijloc sunt iasomie si tuberoza; Notele de baza sunt lemn de santal si vanilie.

nuca de cocos caisa

iasomie tuberoza

lemn de santal vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Juste un rêve by Nicolai Parfumeur Createur.

Juste un rêve Recenziile parfumurilor

Un parfum exotic, dar creat in stil clasic, serios, in care cocosul se amesteca cu tuberoza si cu ceva caisa. Nu pare un parfum adolescentin, fiindca simt si note aspre, ca cele de licheni, oricum , note specifice parfumurilor anilor 90, opulente. Este deci, un parfum dens, opulent, potrivit pentru seara si pentru anotimpuri reci. Siaj si persistenta moderat-bune. Evaluare: 6/10

nelly_rose
nelly_rose

Vesel si exotic, cu un cocos cremos si fructat, parfumul reuseste sa te binedispuna instantaneu intr-o zi ploioasa de toamna. Nu pot spune ca discern prea bine alte note dar cu siguranta sunt acolo si invaluie nota predominanta de cocos. Intensitatea lui e suficient de mare cat sa te poti bucura de el cel putin 6 ore. L-am testat si pe timpul verii dar desi l-am gasit si atunci placut , eu nu i-am tolerat prea bine nota de cocos. Acum, pe vreme rece, cremozitatea gurmanda a cocosului este cea care te invaluie placut. Este primul parfum cu cocos care imi place. Sunt curioasa sa-l testez iar la vara dar oricum intentionez sa mi-l cumpar. Cand nu te mai pot opri din a mirosi un parfum atunci stii ca asta trebuie sa faci.

Un gurmand adorabil in care naturaletea ingredientelor face diferenta. Parfumul e exuberant si carismatic, cu o combinatie absolut delicioasa de caisa, tuberoza si cocos. Cele trei note se completeaza bine reciproc prin intensitati egale, formand un miros de Pina Colada, iar intensitatea si longevitatea sunt admirabile. Sunt curioasa cum se prezinta pe caldura, fiind foarte exotic. Deocamdata, in toiul iernii reuseste sa ma teleporteze pe o plaja, ceea ce deja e grozav. Sub umbra unui palmier, fara planuri, fara griji, doar eu si oceanul. Juste un reve...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nicolai Parfumeur Createur Juste un rêve fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nicolai Parfumeur Createur Juste un rêve, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Juste un rêve dupa Nicolai Parfumeur Createur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Juste un rêve de Nicolai Parfumeur Createur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Fructat Gurmand
Lolita Lempicka Caprice Amarena Britney Spears Hidden Fantasy Opus Oils Burlesque: Charm Gai Mattiolo That`s Amore! Gai Mattiolo Exotic Paradise LEI Hawaiian Vanilla Voluspa Cocoa Tamarind NafNaf Graffiti Vanilla Sarantis B.U. Fantasy Coty Ici Corine de Farme M'zelle Ananas Chantilly Stacked Style Dolce Dew En Voyage Perfumes Carmel de Ville Ulric de Varens Creation N° 30