Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

Kiss Me Tender Nicolai Parfumeur Createur de dama

Kiss Me Tender Nicolai Parfumeur Createur de dama

migdale

Kiss Me Tender de Nicolai Parfumeur Createur este un parfum Oriental Floral de dama. Kiss Me Tender a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Patricia de Nicolai. Notele de varf sunt floare de portocal, anason stelat si migdale amare; notele de mijloc sunt condimente, scortisoara, cuisoare, ylang-ylang si heliotrop; Notele de baza sunt vanilie, mosc si opoponax.

floare de portocal anason stelat migdale amare

condimente scortisoara cuisoare ylang-ylang heliotrop

vanilie mosc opoponax

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Kiss Me Tender by Nicolai Parfumeur Createur.

Kiss Me Tender Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Asa cum era de asteptat parfumul miroase a prajitura, a biscuiti chiar, dar fara sa te trimita direct in cofetarie.
Este un gurmand rafinat care debuteaza intens, semanand vag la inceput cu Guerlain-Aqua Alegoria Lys Soleia. Migdalele se simt din plin dar nu sunt singure. Pe langa combinatia centrala de migdale cu heliotrop parfumul are si o nota care ma deranjeaza si l-am testat de multe ori ca sa-mi dau seama care e. Ei bine, e floarea de portocal, care il ingreuneaza parca. Dupa ce se aseaza este mai aerisit si il tolerez mai bine. Sigur ca prajitura nu are doar migdale, are si vanilie, are si un pic de scortisoara si un pic de anason si multe altele...este bine aromata. Nu este foarte dulce, nu copleseste dar se simte de catre purtator si are o persistenta moderata.
Este un gurmand foarte apreciat dar mie nu mi-a picat prea bine prajitura. Dar e frumos si purtabil si chiar merita testat mai ales ca pretul nu e prohibitiv.

Kiss Me Tender by Nicolai Parfumeur Createur 5.00 out of 5 based on 1 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nicolai Parfumeur Createur Kiss Me Tender fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nicolai Parfumeur Createur Kiss Me Tender, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Kiss Me Tender dupa Nicolai Parfumeur Createur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Kiss Me Tender de Nicolai Parfumeur Createur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Christian Dior Poison Calvin Klein Obsession Night Woman Avon Passion Dance Ulric de Varens Varens Kiss MDCI Parfums Promesse de l`Aube Gale Hayman Sunset Boulevard Humiecki & Graef Clemency Givenchy Harvest 2009 Ange ou Demon Fleur d`Oranger Rasasi Azhaar Rasasi Busaina Givenchy Play For Her Romane Ever Luxe