Designeri » N-Q » Oriental Lemnos « Grupuri

Maharanih Nicolai Parfumeur Createur de dama

Maharanih Nicolai Parfumeur Createur de dama

scortisoara
Maharanih Nicolai Parfumeur Createur de dama Imagini

Maharanih de Nicolai Parfumeur Createur este un parfum Oriental Lemnos de dama. Notele de varf sunt portocala si portocala sangerie; notele de mijloc sunt trandafir, garoafa si scortisoara; Notele de baza sunt paciuli, lemn de santal si zibeta.

portocala portocala sangerie

trandafir garoafa scortisoara

paciuli lemn de santal zibeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Maharanih by Nicolai Parfumeur Createur.

Lithium [3Li]

Maharanih Recenziile parfumurilor

Inceputul nu e partea lui cea mai buna, noroc ca dureaza doar cateva clipe, zibeta foarte pronuntata este ciudat mixata cu portocala rosie, rezultand un miros animalic-citric-amarui. In chip ciudat, melanjul se modifica radical in contact cu santalul, devenind mai uniform si foarte captivant. Santalul pe acel fond usor animalic apare perfect si salveaza compozitia, iar scortisoara adauga o tenta picant-dulce si se asterne ca o pulbere fina peste restul ingredientelor. Un pafum oriental deloc previzibil ce trebuie incercat de cateva ori la rand pentru a da verdictul final. Mie imi place! Dupa parerea mea nu e doar de dama, trandafirul si garoafa - doua note feminine, aici au volumul dat la minim, astfel ca barbatii carora le plac parfumurile orientale atipice ar trebui sa-l incerce, e unisex in toata regula.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nicolai Parfumeur Createur Maharanih fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nicolai Parfumeur Createur Maharanih, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Maharanih dupa Nicolai Parfumeur Createur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Maharanih de Nicolai Parfumeur Createur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Bvlgari BLV Notte Pour Homme Hugo Boss Boss Intense Paco Rabanne Black XS La Maison de la Vanille Vanille Sauvage de Madagascar Helmut Lang Eau de Cologne Les Nereides Patchouli Antique Dana Toujours Moi Lorenzo Villoresi Incensi Estée Lauder Pleasures Sandalwood Amber Splash June Jacobs Better Love Naturel Donna Karan Cashmere Mist Liquid Nude Thierry Mugler Show Collection A*Men Bracelet de Force