Designeri » N-Q » Floral « Grupuri

Odalisque Nicolai Parfumeur Createur de dama

Odalisque Nicolai Parfumeur Createur de dama

Odalisque de Nicolai Parfumeur Createur este un parfum Floral de dama. Odalisque a fost lansat in 1989. Notele de varf sunt bergamot, mandarina si citrice; notele de mijloc sunt lacramioare, iasomie, radacina de stanjenel si lichen; Nota de baza este mosc.

bergamot mandarina citrice

lacramioare iasomie radacina de stanjenel lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Odalisque by Nicolai Parfumeur Createur.

Odalisque Recenziile parfumurilor

Un parfum cu vibratie clasica, extrem de bine realizat si de rafinat! Lichenul este cel dominant, dar nu strange de gat, este bine mixat cu radacina de iris si forile albe, astfel incat parfumul sa fie unul cu aer retro, foarte elegant. Este potrivit tinutelor classy, si parfumul va fi apreciat la valoarea lui olfactiva, de cei ce agreeaza mirosurile vintage. rafinate. Mie imi place mult!
Siaj si persistenta bune. Evaluare: 8/10

Multumesc Myhorses pentru sugestie!! Fara sa mi-l prezinti tu nu cred ca l-as fi incercat prea curand, fiind un parfum mai putin cunoscut. Nu e bun, e DIVIN. Miroase splendid a citrice si flori albe pe un pat calduros si catifelat de muschi de stejar. Foarte clasic, elegant, usor retro, feminin, un parfum ce defineste mirosul luxului. Cred ca se trage din aceeasi familie olfactiva cu Hermes 24 Faubourg si Boucheron clasic edp, deci e de vita nobila. Daca vrei o incantare olfactiva pui doua pufuri din Odalisque pe un batic de matase, mirosul cade bine pe tesaturi fine, dar si pe piele, unde dobandeste o tenta balsamica in timp.
Parfum de 5 stele *****.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nicolai Parfumeur Createur Odalisque fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nicolai Parfumeur Createur Odalisque, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Odalisque dupa Nicolai Parfumeur Createur. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Odalisque de Nicolai Parfumeur Createur reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Frederic Malle Lipstick Rose Penhaligon`s Violetta Terry de Gunzburg Ombre Mercure Frederic Malle En Passant Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Robert Piguet Alameda Puredistance Opardu Lorenzo Villoresi Teint de Neige Robert Piguet Fracas Frederic Malle Carnal Flower Robert Piguet Rose Perfection Serge Lutens Fourreau Noir Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Guerlain Jardins de Bagatelle Serge Lutens Nuit de Cellophane The Different Company Sublime Balkiss Tom Ford Noir de Noir