Designeri » N-Q » Chypre Floral « Grupuri

Niki de Saint Phalle Niki de Saint Phalle de dama

Niki de Saint Phalle Niki de Saint Phalle de dama

Niki de Saint Phalle Niki de Saint Phalle de dama Imagini Niki de Saint Phalle Niki de Saint Phalle de dama Imagini Niki de Saint Phalle Niki de Saint Phalle de dama Imagini Niki de Saint Phalle Niki de Saint Phalle de dama Imagini Niki de Saint Phalle Niki de Saint Phalle de dama Imagini Niki de Saint Phalle Niki de Saint Phalle de dama Imagini Niki de Saint Phalle Niki de Saint Phalle de dama Imagini

Niki de Saint Phalle de Niki de Saint Phalle este un parfum Chypre Floral de dama. Niki de Saint Phalle a fost lansat in 1982. Notele de varf sunt pelin, menta, note verzi, piersica si bergamot; notele de mijloc sunt garoafa, paciuli, radacina de stanjenel, iasomie, ylang-ylang, cedru si trandafir; Notele de baza sunt pielarie, lemn de santal, ambra, mosc si lichen.

pelin menta note verzi piersica bergamot

garoafa paciuli radacina de stanjenel iasomie ylang-ylang cedru trandafir

pielarie lemn de santal ambra mosc lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Niki de Saint Phalle by Niki de Saint Phalle.

Niki de Saint Phalle Recenziile parfumurilor

Un clasic verde din familia Ivoire de Balmain, Carven Ma Griffe, Gres de Cabochard si chiar un pic de Miss Dior. Are o amareala verde care nu-mi face bine fizic, il resping. Este, sau mai bine zis era, fiind discontinuat, popular printre cei care adora creatiile vintage. Mi se pare ca intentia a fost de a crea un buchet racoritor si proaspat, insa din pacate au incurcat borcanele si s-a strecurat o materie verde de o cruzime greoaie fara echilibru si frumusete. Nici daca pun doar o picatura din miniatura mea nu sunt in avantaj, nu-mi ridica elanul, dimpotriva, mi se pare inecacios. Apare si ambra pe final, intensa si dulce, gatita in tol festiv, dar a nimerit la petrecerea gresita: paciuli si garoafa, doi golani, s-au imbatat si au stricat deja atmosfera. Si unde mai pui ca santalul se pregatea de un recital, dar a fost oprit la usa...
Pacat de locatie, respectiv flacon, era interesant albastrul cobald in contrast cu capacul auriu cu cei doi serpi incolaciti.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Niki de Saint Phalle Niki de Saint Phalle fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Niki de Saint Phalle Niki de Saint Phalle, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Niki de Saint Phalle dupa Niki de Saint Phalle. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Niki de Saint Phalle de Niki de Saint Phalle reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Davidoff Echo Woman Lalique Perles De Lalique Jean-Louis Scherrer Jean-Louis Scherrer Avon Timeless Pierre Cardin Rose by Cardin Clarins Sunshine Fragrance Yves Rocher Comme une Evidence A New Day Dawns Sylvie No. 7 Ralph Lauren Romance Always Yours Avon U by Ungaro Fever Marc de la Morandiere Sissi Alviero Martini Urban Safari Woman