Designeri » N-Q » Chypre Floral « Grupuri

Deci Dela Nina Ricci de dama

Deci Dela Nina Ricci de dama

Deci Dela Nina Ricci de dama Imagini Deci Dela Nina Ricci de dama Imagini Deci Dela Nina Ricci de dama Imagini Deci Dela Nina Ricci de dama Imagini Deci Dela Nina Ricci de dama Imagini

Deci Dela de Nina Ricci este un parfum Chypre Floral de dama. Deci Dela a fost lansat in 1994. Creatorul acestui parfum este Jean Guichard. Notele de varf sunt caisa, zmeura, osmanthus, piersica, Boronia si strugurei rosii; notele de mijloc sunt frezie, iasomie, sangele voinicului si trandafir; Notele de baza sunt chiparos, lemn de santal, paciuli, rasini si vanilie.

caisa zmeura osmanthus piersica Boronia strugurei rosii

frezie iasomie sangele voinicului trandafir

chiparos lemn de santal paciuli rasini vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Deci Dela by Nina Ricci.

Deci Dela Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Offf..alt parfum incantator discontinuat.L-am gasit la mama in sifonier si ma parfumam cand venea weekendul sau vacantele, la scoala fiind interzis pe vremea aceea ca o eleva sa fie data cu parfum, parea un gest frivol.. anii au trecut si din pacate foarte multe au disparut printre care si acesta.Si acum imi plac tot acele parfumuri care au in compozitie osmanthus , zmeura ,piersica si nelipsitul patchouli.Din pacate exista o diferenta uriasa intre cele aparute dupa 2000 si cele din anii 90'.Nota 9/10

monafro
monafro

Un parfum minunat, memorabil și inspirat, pentru o viață de artistă la Paris în Montparnasse...Chiar și numele, Deci-Dela, sugerează mai multe perspective și într-adevăr, parfumul se percepe complex, superb și diferit în timp și spațiu, ceea ce este specific unui parfum bun. Acum pare prea tineresc și romantic, poate e desuet pentru fetele pragmatice și puternice de azi, dar, la 28 de ani, eu l-am savurat și adorat. Îmi amintesc notele de zmeură, frezie, paciuli, și chiparos, cu siaj și persistență foarte bune. Nota: 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nina Ricci Deci Dela fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nina Ricci Deci Dela, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Deci Dela dupa Nina Ricci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Deci Dela de Nina Ricci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Atkinsons Euforia Courreges Empreinte Sonoma Scent Studio Jour Ensoleille Avon Anhelo Faberlic Ivresse de L´amour Giorgio Armani Armani La Perla La Perla Ayala Moriel Schizm Oscar de la Renta Oscar Summer Dew Dana California Esteban Classic Chypre Marilyn Miglin Mystic