Designeri » N-Q » « Grupuri

Fille d`Eve Nina Ricci de dama

Fille d`Eve Nina Ricci de dama

Fille d`Eve de Nina Ricci este un parfum de dama. Fille d`Eve a fost lansat in 1956. Fille d`Eve a fost creat de Jacques Bercia si Michel Hy. Notele de varf sunt bergamot, lamaie si piersica; notele de mijloc sunt labdanum, trandafir, cuisoare, prune, iasomie si caprifoi; Notele de baza sunt paciuli, pielarie, otet balsamic, lemn de santal, lichen, ambra, mosc, tamaie si stejar.

bergamot lamaie piersica

labdanum trandafir cuisoare prune iasomie caprifoi

paciuli pielarie otet balsamic lemn de santal lichen ambra mosc tamaie stejar

Daca cunosti acest parfum, foloseste piramida parfumului pentru a selecta notele principale.

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fille d`Eve by Nina Ricci.

Fille d`Eve Recenziile parfumurilor

Mireille
Mireille

Acest parfum l-a avut mama mea prin anii 70. Avea un miros fin, elegant, suav, de loc agresiv. Nu-mi mai aduc aminte cam în ce categorie s-ar încadra, dar parcă era floral.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nina Ricci Fille d`Eve fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nina Ricci Fille d`Eve, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fille d`Eve dupa Nina Ricci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fille d`Eve de Nina Ricci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup
Ulric de Varens Varens Original Tropical Sun DSH Perfumes Gelsomino (Jasmine: Italian Journey No. 5) Oriflame Voyage Voyage So Chic! Penhaligon`s Opus 1870 Joaquin Cortes 24k Man Demeter Fragrance Jolly Rancher Smooth Watermelon Estée Lauder Pure White Linen Limited Edition Yves Rocher Framboise Yves Rocher Kiwi Porsche Design The Essence Summer Ice Gres Cabotine Green Summer Novae Plus Real Man Green