Designeri » N-Q » Floral Aldehidic « Grupuri

Fleur de Fleurs Nina Ricci de dama

Fleur de Fleurs Nina Ricci de dama

Fleur de Fleurs Nina Ricci de dama Imagini Fleur de Fleurs Nina Ricci de dama Imagini Fleur de Fleurs Nina Ricci de dama Imagini Fleur de Fleurs Nina Ricci de dama Imagini

Fleur de Fleurs de Nina Ricci este un parfum Floral Aldehidic de dama. Fleur de Fleurs a fost lansat in 1982. Creatorul acestui parfum este Betty Busse. Notele de varf sunt aldehide, note verzi, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt ciclama, rozmarin, magnolie, stanjenel, liliac, iasomie, zambila, ylang-ylang si lacramioare; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc si zibeta.

aldehide note verzi bergamot lamaie

ciclama rozmarin magnolie stanjenel liliac iasomie zambila ylang-ylang lacramioare

lemn de santal mosc zibeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fleur de Fleurs by Nina Ricci.

Fleur de Fleurs Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Iti trebuia o anumita stare pentru a-l purta, un parfum incantator dar destul de complicat,elegant, chic,cu siguranta un must-have al anilor 80-90, ramane un vintage reusit caruia unele dintre noi o sa ii ducem dorul pt ca a fost discontinuat.

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Imi aduce aminte de fatetele placute ale lui Y de la YSL. Un floral-aldehidic pudrat, bine amestecat, ca o pulbere sclipitoare, cu o usoara tenta retro si de sapun. Il asociez neaparat cu parul strans intr-un coc rotund pe ceafa si, poate, cu un guler de dantela. Nu sunt complet convinsa ca imi place cu totul izul retro, dar este mai putin evident decat in Y, ceea ce mi-l aduce mai aproape. Acum stau si ma intreb daca la coc si guler sa adaug un costum mai degraba masculin, ceva intre George Sand si Jil Sander (abia acum realizez aliteratia numelor!!) sau ceva cu totul feminin, à la Miss Golightly?...
In tot cazul, trebuie sa ai o anumita dispozitie pt. acest parfum, eu nu l-as pute purta in fiecare zi si sunt curioasa de cate ori ii voi acorda o "purtare integrala", o zi doar a lui...E bine ca am un decant de vreo 10 ml, nu cred ca mi-as cumpara o sticla intreaga, desi are charmul lui, indiscutabil!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nina Ricci Fleur de Fleurs fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nina Ricci Fleur de Fleurs, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fleur de Fleurs dupa Nina Ricci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fleur de Fleurs de Nina Ricci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Aldehidic
Dolce&Gabbana Sicily Paco Rabanne Calandre Tommy Hilfiger T Girl Bill Blass Amazing The Body Shop Japanese Musk Perfume Oil Cartier So Pretty Eau Fruitee Fred Hayman Hollywood Vicky Tiel Venus Krigler Manhattan Rose Jaclyn Smith California Jeanne Arthes Mezza Luna Chanel Chanel No 5 Eau de Toilette