Designeri » N-Q » Floral « Grupuri

L`Air Nina Ricci de dama

L`Air Nina Ricci de dama

acvatic

L`Air de Nina Ricci este un parfum Floral de dama. L`Air a fost lansat in 2011. L`Air a fost creat de Michel Girard si Rosendo Mateu. Parfumul prezinta iasomie, caprifoi, violeta si magnolie.

iasomie caprifoi violeta magnolie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L`Air by Nina Ricci.

Idylle

L`Air Recenziile parfumurilor

Este diferit total de L-Air du Temps. Este interesant ca miros, est pudrat, duuulce, floral, cred ca simt o magnolie pudrata si dulce, plus o iasomie. Parfumul nu seamana cu altele, este bine facut, aduce putin cu Idylle, dar acesta este mai opulent si mai dulce, Idylle este doar floral. Are ingrediente bune, este opulent, are siaj moderat si persistenta buna. Este cremos, bogat si destul de frumos si degaja asa un aer racoros, desi e dulce. Are cumva stil de Chloe in el... parca ar fi Chloe Intense, dar nu cu trandafir, ci cu magnolie si iasomie... Evaluare: 7/10

anaid4eva
anaid4eva

E persistent.Aminteste de primavara,dar nu prin mirosul florilor ci prin turturii de gheata care se topesc, zapada care se retrage in favoarea primaverii.Pare a fi creat pentru o tanara aristocrata,care nu incalca niciodata regulile,traieste intr-un intr-un castel rece, cu o gradina frumoasa .

lia
lia

Am primit parfumul pe care l-am comandat fara sa-l miros. Gresit! Nici nu stiu cu ce sa incep: un parfum foarte puternic si persistent. Nu miroase rau( a curat, a sapun) gen Chloe. Nimic dulce sau girly doar sapun, sapun... Pur si simplu nu mi se potriveste. :(

L`Air by Nina Ricci 4.29 out of 5 based on 7 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nina Ricci L`Air fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nina Ricci L`Air, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L`Air dupa Nina Ricci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L`Air de Nina Ricci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Chloe Love Bvlgari Bvlgari Pour Femme Cartier La Panthere Yves Saint Laurent Paris Guerlain La Petite Robe Noir Escada Especially Escada Delicate Notes Givenchy Amarige Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Prada Infusion d'Iris Gucci Gucci Eau de Parfum II Lalique Amethyst Guerlain Insolence Eau de Parfum Lacoste Lacoste Pour Femme Kenzo Flower in the Air Giorgio Armani Armani Privé Cologne Eclat de Jasmin Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Bottega Veneta Bottega Veneta Creed Fleurs de Gardenia Hermes 24 Faubourg