Designeri » N-Q » Floral « Grupuri

L'Air du Temps Nina Ricci de dama

L'Air du Temps Nina Ricci de dama Videouri L'Air du Temps Nina Ricci de dama Videouri
L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini L'Air du Temps Nina Ricci de dama Imagini

L'Air du Temps de Nina Ricci este un parfum Floral de dama. L'Air du Temps a fost lansat in 1948. Creatorul acestui parfum este Francis Fabron. Notele de varf sunt garoafa, piersica, neroli, bergamot, trandafir, lemn de trandafir brazilian si aldehide; notele de mijloc sunt rozmarin, garoafa, gardenie, violeta, orhidee, cuisoare, radacina de stanjenel, iasomie, ylang-ylang si trandafir; Notele de baza sunt condimente, stanjenel, ambra, lemn de santal, mosc, rasina benzoica, lichen, vetiver si cedru.

garoafa piersica neroli bergamot trandafir lemn de trandafir brazilian aldehide

rozmarin garoafa gardenie violeta orhidee cuisoare radacina de stanjenel iasomie ylang-ylang trandafir

condimente stanjenel ambra lemn de santal mosc rasina benzoica lichen vetiver cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L'Air du Temps by Nina Ricci.

Haute Couture

L'Air du Temps Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Miros ascutit de after shave,sapunos...nu imi place nici dupa ce se aseaza...

cateyes
cateyes

Asa cum putem vorbi de Zeitgeist in filosofie, putem vorbi de L'air du Temps in parfumerie. Este un clasic care scormoneste in sufletul meu, dar nu stiu dupa ce- probabil dupa melancolia a ceva de mult uitat si neregasit.
L'air du Temps este bine condimentat, as zice chiar intepator datorita cuisoarelor si a celorlalte mirodenii. Nu il port, il mai miros din cand in cand pentru ca sticluta imi face cu ochiul si imi vorbeste despre eleganta si despre eternitati de care numai ea pare ca stie. Este un parfum retro pe care il indragesc tocmai pentru ca reuseste sa conserve timpuri, stari si profunzimi. Din pacate, doar atat... Aici se opreste L'air du Temps pentru mine.

timi79
timi79

Cred ca este singurul parfum, pe care nu mi l-as dori niciodata sa-mi cumpar! acum cativa ani l-am primit cadou un set, si am avut impresia ca nu se mai termina niciodata....Sapunos, foarte linear pe pielea mea, pentru mine categoric plictisitor.

olga.stefan
olga.stefan

e un parfum pe care, la primul contact, l-am detestat. era suprapersonaj într-un roman despre care scriam și am vrut, evident, să îl cunosc. nicio legătură cu mine. prea de demult. prea din altă epocă. acum, însă, la o regăsire, l-am îndrăgit. am învățat, între timp, să iubesc parfumurile picante și florale. mi-a evocat, din nou, o epocă datată. poate și tragismul din spatele evenimentului istoric pe care îl celebrează. nuanțele clar-obscure ale anilor 40-50. dar și o poveste: m-am văzut într-o mansardă cu iz interbelic, la un birou cu scaun capitonat, dându-i vești despre mine cuiva drag și pierdut-regăsit, cu tandrețe și cu melancolie. aldehyde, garoafe, condimente, ylang-ylang: acestea sunt, în general, ingrediente imune la indiferență.
așadar, o sticlă plină pentru mine? nu... ar fi o risipă. dar una micuță, de purtat când nu vreau să locuiesc în secolul 21, da, hai că ar merge.

raluca maria
raluca maria

este un parfum pe care nu pot sa nu il indragesc . este parfumul mamei mele. intotdeauna il voi asocia cu ea. il voi asocia cu o femeie foarte puternica si in acelasi timp delicata.

Are si parfumul acesta o garoafa, insa ea este mai frumoasa decat cea din Eternity. Da, pare usor medicinala, este mai rece, poate nu la fel de picanta, aici parfumul evoluand altfel. Gasesc aici mai multe flori si condimente, parfumul nu este liniar, nici plictisitor, dar...nici cuminte. El este al unei femei fine, dar emana o oarecare distinctie. Are acel iz usor vechi, insa nu e deloc deranjant, imi inspira aceeasi eleganta rece ca si Boucheron-ul clasic. Parfumul este potrivit unei femei rafinate, clasice, una ce stie sa se imbrace si sa se manifeste cu bun-gust, dar si uneia visatoare, romantice.
Nota mea: 6/10

L`Air du Temps a fost lansat dupa cel de-al 2-lea Razboi Mondial ca simbol pentru pace, dar in cazul meu reprezinta simbolul iubirii. Ma duce cu gandul in trecut, intr-o vara romantica din viata mea si cand il miros ma cam rascoleste.
Ca sa-l placi trebuie sa te impaci nemaipomenit cu parfumurile florale clasice. E un mare parfum picant-floral cu miros neprihanit. Garoafa subjuga restul florilor acoperind amestecul cu mirosul ei intepator si sapunos, iar cuisoarele si santalul contribuie in egala masura la sustinera ei. Dedesubt se disting adieri de flori albe si niste rasini calde. E usor ofensiv la inceput, dar se modifica simtitor in contact cu pielea si devine aproape cremos. Are o eleganta desavarsita, nu e rece, nici distant, si, contrar rebeliunii mele de a nu asorta parfumul la tinuta, pe acesta nu l-as purta decat exclusiv la ocazii. Ma gandesc sa-l iau din nou, e genul care n-ar trebui sa lipseasca din garderoba unei femei romantice.

Primul parfum pe care l-am folosit, in anii urati ai comunismului, prin 1987 parca... Il primise mama de la cineva si era mai mult decat incantata de el.Cine a trait atunci stie cat de greu se puteau procura parfumuri, mai ales frantuzesti... Eu, copila proasta, obisnuita cu deodorantele ieftine din vremea aia, am crezut ca se foloseste ca atare, adica il pulverizezi cat cuprinde, pe haine, pe gat, in par, oriunde...
Rezultatul a fost ca i-am consumat mamei cateva degete din pretioasa licoare, camera mea a mirosit mai bine de o saptamana si... am luat una din putinele batai memorabile:))
L-am incercat din nou acum cativa ani, dar magia n-a mai fost aceeasi. E prea floral pentru gustul meu si va ramane mereu "parfumul mamei". Imi place sa-l simt pe alte femei, dar pe mine nu miroase cum ar trebui. Sau am amintiri prea triste...

Nina Ricci L'Air du Temps Eau De Toilette for women 1 oz Travel Spray
Nina Ricci L'Air du Temps Eau De Toilette for women 1 oz Travel Spray
Nina Ricci L'Air du Temps Eau De Toilette for women 1 oz
Nina Ricci L'Air du Temps Eau De Toilette for women 1 oz
Eau De Toilette 1.7oz
L'air Du Temps Couture by Nina Ricci EDT Spray 1.7 oz Limited Edition Tester for Women
Eau De Toilette 1oz
L'air Du Temps Perfume by Nina Ricci, 1 oz Eau De Toilette Spray with B Cap for Women
Nina Ricci L'Air du Temps Eau De Toilette for women 1.7 oz
Nina Ricci L'Air du Temps Eau De Parfum for women 1.7 oz
L'Air du Temps by Nina Ricci, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women Tester
L'Air du Temps by Nina Ricci, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women Tester
Eau De Toilette 3.4oz
L'air Du Temps Perfume by Nina Ricci, 3.4 oz Eau De Toilette Spray W Bird Cap Tester for Women
Eau De Toilette 1.7oz
L'air Du Temps Perfume by Nina Ricci, 1.7 oz Eau De Toilette Spray W Bird Cap for Women
L'air du Temps by Nina Ricci, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
L'air du Temps by Nina Ricci, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 1.7oz
L'air Du Temps Perfume by Nina Ricci, 1.7 oz Eau De Parfum Spray W Bird Cap for Women
L'air Du Temps by Nina Ricci EDT Spray 1.7 oz for Women
L'air Du Temps by Nina Ricci Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Nina Ricci L Air du Temps par Olivia Putman Eau De Toilette for women 3.4 oz
Nina Ricci L Air du Temps par Olivia Putman Eau De Toilette for women 3.4 oz
Eau De Toilette 3.3oz
L'air Du Temps Perfume by Nina Ricci, 3.3 oz Eau De Toilette Spray W Bird Cap for Women
L'air du Temps by Nina Ricci, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for women
L'air du Temps by Nina Ricci, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for women
Gift Set 4oz
Nina Ricci L'Air du Temps Gift Set X. Eau De Toilette 3,4 oz Body Milk 3,4 oz Shower Gel 3,4 oz
StrawberryNET.com
Nina Ricci L'Air du Temps Eau de Parfum Spray, 1.7 oz
Nina Ricci L'Air du Temps Eau de Parfum Spray, 1.7 oz
Nina Ricci L'Air du Temps Eau de Toilette Spray, 3.3 oz
Nina Ricci L'Air du Temps Eau de Toilette Spray, 3.3 oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nina Ricci L'Air du Temps fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nina Ricci L'Air du Temps, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L'Air du Temps dupa Nina Ricci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L'Air du Temps de Nina Ricci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dune Chanel Coco Eau de Parfum Chanel Chanel N°5 Robert Piguet Fracas Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Christian Dior Hypnotic Poison Dolce&Gabbana D&G Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Chamade Guerlain L'Instant de Guerlain Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Poison Tendre Christian Dior Dior Addict Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Yves Saint Laurent Opium Lancome Magie Noire Juliette Has A Gun Citizen Queen Nina Ricci Love in Paris Cartier Delices