Designeri » N-Q » Floral « Grupuri

L`Air du Temps L`Air du Printemps Nina Ricci de dama

L`Air du Temps L`Air du Printemps Nina Ricci de dama

Vreau: 1

L`Air du Temps L`Air du Printemps de Nina Ricci este un parfum Floral de dama. L`Air du Temps L`Air du Printemps a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Olivier Cresp. Notele de varf sunt trandafir, lamaie si note florale; notele de mijloc sunt iasomie si frangipani; Notele de baza sunt mosc, Para, lemn de santal si cedru de Virginia.

trandafir lamaie note florale

iasomie frangipani

mosc Para lemn de santal cedru de Virginia

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L`Air du Temps L`Air du Printemps by Nina Ricci.

L`Air du Temps L`Air du Printemps Recenziile parfumurilor

Este un parfum cu iz clasic, ce are raceala si eleganta variantei L air du Tepms! Ceea ce este diferit, este faptul ca in locul garoafei picante, (desi eu o simt usor in fundal si pe aceasta, insa nu o vad listata)se gasesc flori mai suave, precum trandafirul, iasomia, frangipani, si astfel, parfumul este porivit primaverii, este mai vesel, nu se ia atat de in serios, desi, asa cum spuneam, are o raceala aristocratica, eu banuiesc ca are si ceva aldehide in el (dar acestu lucru nu ma deranjeaza!). Parfumul are si o oarecare opulenta, nu este apa-chioara, de aceea trebuie purtat la o tinuta eleganta, chiar in timpul zilei! Siajul si persistenta sunt moderate. Nota mea: 5/10

L`Air du Temps L`Air du Printemps by Nina Ricci 4.00 out of 5 based on 2 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nina Ricci L`Air du Temps L`Air du Printemps fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nina Ricci L`Air du Temps L`Air du Printemps, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L`Air du Temps L`Air du Printemps dupa Nina Ricci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L`Air du Temps L`Air du Printemps de Nina Ricci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Jennifer Lopez Still Vera Wang Truly Pink Lancome Cyclades Tiffany Tiffany Natura Amor America Paramela Renee Jasmine Ted Baker W Il Profvmo Soliflor Line Vent de Jasmin Caron Acaciosa Givenchy Very Irresistible Summer Vibrations TerraNova Gardenia La Bouquetiere Gardenia Exotique