Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

L’Extase Nina Ricci de dama

L’Extase Nina Ricci de dama

caramel
L’Extase Nina Ricci de dama Imagini L’Extase Nina Ricci de dama Imagini L’Extase Nina Ricci de dama Imagini L’Extase Nina Ricci de dama Imagini L’Extase Nina Ricci de dama Imagini L’Extase Nina Ricci de dama Imagini L’Extase Nina Ricci de dama Imagini L’Extase Nina Ricci de dama Imagini

L’Extase de Nina Ricci este un parfum Oriental Floral de dama. Acesta este un parfum nou L’Extase a fost lansat in 2015. Creatorul acestui parfum este Francis Kurkdjian. Notele de varf sunt piper roz, piersica si Para; notele de mijloc sunt trandafir, flori albe, iasomie si zmeura; Notele de baza sunt rasina benzoica de Siam, cedru de Virginia, mosc, ambra, caramel, paciuli si vanilie.

piper roz piersica Para

trandafir flori albe iasomie zmeura

rasina benzoica de Siam cedru de Virginia mosc ambra caramel paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L’Extase by Nina Ricci.

Modern Muse Le Rouge
La Vie Est Belle L'Eau de Parfum Legere

L’Extase Recenziile parfumurilor

Sory
Sory

Dulce, elegant, fructat, cu baza usor pulverulenta si lemnoasa. Imi place!

craitza
craitza

Dulceata de trandafiri,duuulce si cam atat... nu prea vad legatura cu extazul,dar poate ca imi scapa mie ceva! Nu ma convinge prin nimic...

Am un decant din acest parfum, l-am luat pentru ca nu am vrut sa il judec aspru fara suficiente purtari!
Este intr-adevar si pe pielea mea un parfum dulce-zemos si putin acrisor, intens, dar, surprinzator, siajul lui este mare doar in prima jumatate de ora, apoi devine moderat. Nici persistenta nu imi pare extraordinar de buna... 5-6 ore maxim! Se aseamana cu alte parfumuri "la moda" si il vad potrivit mai ales adolescentelor. Oricum, este un parfum de vreme rece, pentru ca este intr-adevar dulce.
Nu este cel mai rau parfum, dar nici nu voi suplimenta cantitatea pe care deja o am... este destul de comun si cam chimic!
Evaluare: 6,5/10

lily13ana
lily13ana

Nu l-am testat pe pielea mea, insa l-am mirosit pe o colega si pot sa spun ca este varianta dirty, imbacsita si fara rafinament a lui LVEB. Persista, are siaj dar este un miros neplacut care imi da senzatia de acru in gat.

L’Extase by Nina Ricci 2.67 out of 5 based on 13 ratings and 4 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nina Ricci L’Extase fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nina Ricci L’Extase, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L’Extase dupa Nina Ricci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L’Extase de Nina Ricci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Ange ou Demon Jean Paul Gaultier Classique Guerlain L'Instant Magic Giorgio Armani Si Madonna Truth or Dare Christian Dior Poison Girl Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Thierry Mugler Angel Christian Dior Miss Dior Le Parfum Bvlgari Omnia Indian Garnet Escada Especially Escada Elixir Marc Jacobs Decadence Lorenzo Villoresi Teint de Neige Nina Ricci Mademoiselle Ricci Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Yves Saint Laurent Elle Bvlgari Jasmin Noir Lancome Poeme Givenchy Ange ou Demon Le Parfum & Accord Illicite Elie Saab Le Parfum Eau de Parfum Intense