Designeri » N-Q » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Le Paradis de Nina Nina Ricci de dama

Avut: 2

migdale
Le Paradis de Nina Nina Ricci de dama Imagini

Le Paradis de Nina de Nina Ricci este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Le Paradis de Nina a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt floare de portocal african, portocala, mandarina si migdale; notele de mijloc sunt gardenie, heliotrop si mar rosu; Notele de baza sunt lemn de santal, note lemnoase, paciuli si vanilie.

floare de portocal african portocala mandarina migdale

gardenie heliotrop mar rosu

lemn de santal note lemnoase paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Le Paradis de Nina by Nina Ricci.

Le Paradis de Nina Recenziile parfumurilor

maeda
maeda

Multumesc mariadid pentru ocazia de a incerca acest parfum. Nu mi se pare asemanator originalului Nina Ricci si nici nu imi place in mod deosebit. Este prea dulce. Nu simt nici marul, nici citricele, nici paciuli. Simt puternic migdalele si ceva vanilie. Pana acum, originalul castiga detasat.

Acest parfum miroase intr-adevar gurmand. Incepe cu un miros de migdale si ceva citrice. Mai tarziu, mirosul de migdale se mentine insa apar si alte note cum ar fi mar, heliotrop, iar mirosul devine gurmand-pudrat. In cam 10 minute incep sa se simta vanilia delicioasa si un strop de paciuli. Santal nu simt, asa cum nu simt nici gardenia. Imi place ca mirosul nu este unul ieftin, are ingrediente bune, as fi vrut doar sa fie ceva mai puternic, mai prezent, ori aici avem siaj mic si persistenta slaba. Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nina Ricci Le Paradis de Nina fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nina Ricci Le Paradis de Nina, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Le Paradis de Nina dupa Nina Ricci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Le Paradis de Nina de Nina Ricci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Fructat Gurmand
Deborah Be Gourmand - Candy Fruit Deborah Be Gourmand - Lovely Cream Lolita Lempicka Fleur Defendue Laura Mercier Eau Gourmande Marrons Glaces Alain Delon Samourai Woman Love Gold Creed Ambre Cannelle Sasha Varon Soulgasm Lisa Hoffman Tuscan Fig Krigler Subtle Orchid 10 Corine de Farme Witch Corn Stacked Style Fiore Flirt Avril Lavigne Forbidden Rose