Designeri » N-Q » Floral Fructat « Grupuri

Les Belles de Ricci Liberte Acidulee Nina Ricci de dama

Les Belles de Ricci Liberte Acidulee Nina Ricci de dama

Vreau: 1

Les Belles de Ricci Liberte Acidulee Nina Ricci de dama Imagini Les Belles de Ricci Liberte Acidulee Nina Ricci de dama Imagini

Les Belles de Ricci Liberte Acidulee de Nina Ricci este un parfum Floral Fructat de dama. Les Belles de Ricci Liberte Acidulee a fost lansat in 1996. Notele de varf sunt portocala, frunze de tomate, busuioc si menta; notele de mijloc sunt ciclama, magnolie, frezie si floare de tomate; Notele de baza sunt frunze de smochin si zmeura.

portocala frunze de tomate busuioc menta

ciclama magnolie frezie floare de tomate

frunze de smochin zmeura

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Les Belles de Ricci Liberte Acidulee by Nina Ricci.

Les Belles de Ricci Liberte Acidulee Recenziile parfumurilor

melanj

cel mai frumos, mai curat, mai desavarsit parfum din lume ! :) mi-e asa de dor de el !
acum mai bine de 15 ani, cand s-a deschis primul magazin de parfumuri in orasul in care locuiesc, am mers degraba acolo impreuna cu sotul meu la inceput, apoi cu fiica mea ; imi amintesc ca erau fooooarte multe parfumuri de calitate, care inca mai sunt cautate si azi (dolce vita, tresor,organza,roma, etc etc ); dar "les belles" VERDE de nina ricci facea nota discordanta cu tot ce era acolo !
fiica mea avea 6 ani pe atunci si mi-a zis ca-i place foarte mult acel parfum si ca e atat de deosebit !
nu miroase a imbacsit,nu mirosea a nimic din tot ce era acolo !
era un amestec de portocala si menta la inceput, dar NU intepator, fresh si cald in acelasi timp, apoi frezie si magnolie dar delicate si intr-un final un miros un pic mai dulce dar atat de natural de smochin si zmeura !
tin minte ca foarte multi colegi ma intebau ce parfum folosesc ;
cu mare greutate l-am procurat cand a inceput sa nu se mai gaseasca la noi-din Ungaria, api am incercat si in alte parti dar NU l-am mai gasit !
am avut zeci de flacoane, o buna parte le -am dat ca NU obisnuiesc sa tin flacoane goale dacta asa , 1-2 ...
in mod cert am avut peste 50 de flacoane ...
a! inca un amanunt : vara acest parfum era extrem de potrivit datorita frunzelor de menta si aerului sau foarte proaspat, iar iarna smochinul cald il facea de asemenea foarte potrivit ;
era un parfum frumos ca naura, simplu dar senzual in acelasi timp, un amestec vara - iarna
daca il gasiti pe undeva, va rog sa ma anuntati

melanj

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nina Ricci Les Belles de Ricci Liberte Acidulee fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nina Ricci Les Belles de Ricci Liberte Acidulee, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Les Belles de Ricci Liberte Acidulee dupa Nina Ricci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Les Belles de Ricci Liberte Acidulee de Nina Ricci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Naomi Campbell Exult Princesse Marina De Bourbon Rouge Royal Lancome Miracle Ultra Pink Mexx Mexx XX Wild Eau Jeune Bleu Azur Celine Collection Pastel La Collina Toscana La Collina Toscana Hillock Sunflower Fiorucci Glittery Demeter Fragrance Necco Sweethearts Call Me Diesel Fuel for Life Summer Enrico Coveri Firenze Smell Bent St Tropez Dispenser