Designeri » N-Q » Floral « Grupuri

Premier jour Nina Ricci de dama

Premier jour Nina Ricci de dama

Premier jour Nina Ricci de dama Imagini Premier jour Nina Ricci de dama Imagini Premier jour Nina Ricci de dama Imagini Premier jour Nina Ricci de dama Imagini

Premier jour de Nina Ricci este un parfum Floral de dama. Premier jour a fost lansat in 2001. Premier jour a fost creat de Sophie Labbe, Carlos Benaim si Rosendo Mateu. Notele de varf sunt mandarina si sangele voinicului; notele de mijloc sunt orhidee si gardenie; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc, vanilie si note lemnoase.

mandarina sangele voinicului

orhidee gardenie

lemn de santal mosc vanilie note lemnoase

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Premier jour by Nina Ricci.

Premier jour Recenziile parfumurilor

desdekid
desdekid

O aroma clasic feminina, calda si proaspata in acelasi timp, un parfum perfect pentru zi, elegant si echilibrat. Mi se pare parfumul ideal daca vrei sa mirosi a femeie si nu neaparat a flori sau a dulcegarii gurmande sau paciuli.

maeda
maeda

Eu vad Premier Jour ca pe un parfum de purtat la birou, cu un costum semi-elegant, cu o camasa si cu o pereche de pantofi cu toc. Se poate purta cam in toate anotimpurile si are o persistenta buna, 7/10.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nina Ricci Premier jour fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nina Ricci Premier jour, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Premier jour dupa Nina Ricci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Premier jour de Nina Ricci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cerruti 1881 Lacoste Lacoste Pour Femme Christian Dior Dior Addict Giorgio Armani Armani Code for Women Yves Saint Laurent Cinema Christian Dior Dune Chanel Allure Sensuelle Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Hypnotic Poison Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Agent Provocateur Agent Provocateur Chanel Chance Eau Fraiche Givenchy Hot Couture Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Coco Eau de Parfum Givenchy Ange ou Demon Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Estée Lauder Sensuous Jimmy Choo Jimmy Choo