Designeri » N-Q » Chypre Floral « Grupuri

acrisor
tuberoza
Ricci Ricci Nina Ricci de dama Videouri
Ricci Ricci Nina Ricci de dama Imagini Ricci Ricci Nina Ricci de dama Imagini

Ricci Ricci de Nina Ricci este un parfum Chypre Floral de dama. Ricci Ricci a fost lansat in 2009. Ricci Ricci a fost creat de Aurelien Guichard si Jacques Huclier. Notele de varf sunt bergamot si rabarbar; notele de mijloc sunt Datura, tuberoza si tinctura de trandafiri; Notele de baza sunt lemn de santal si paciuli.

bergamot rabarbar

Datura tuberoza tinctura de trandafiri

lemn de santal paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ricci Ricci by Nina Ricci.

Ricci Ricci Reflets Mysterieux

Ricci Ricci Recenziile parfumurilor

Sonia Raicu
Sonia Raicu

Este parfumul meu de suflet, de la aparitie. Imi place la nebunie combinatia de dulce-bomboana cu acrisor, iar paciuliul ii da un aer insolent. Este vesel, cuceritor, lipsit de pretentii si vivace, un parfum cu temperament, ca un dracusor pus pe sotii. Cum de felul meu nu suport nimic gomos, acest parfum ma distreaza teribil. Daca ar fi femeie ar fi o eroina atipica din vechile filme de capa si spada, sau o tanara frantuzoaica tunsa pixie, machiata provocator, guraliva si cuceritoare prin sarmul ei necautat si adolescentin.

Merge purtat tot timpul anului, pe mine tine criminal de mult si este poate parfumul cel mai complimentat de cei din jurul meu, oameni de toate felurile si varstele. Original, pt ca nu seamana cu nimic altceva, dulce-acrisor, cu o suculenta care aminteste de siropul de grenadina, este energic si efervescent. Este un parfum care iti da incredere, care te bine-dispune instant, un parfum casual si, in opinia mea, foarte bine facut. Imi amintesc ca la lansare si Octavian Coifan l-a laudat ca fiind o reusita in genul lui, ceea ce, la exigentele acestuia, spune, cred eu, destul de mult!

Un parfum cu adevarat tineresc, destul de calitativ, unde rubarba si trandafirul sunt vedetele. Este dulce si usor acrisor, fara sa miroasa a punga de plastic!!!... ceea ce gasim cam rar astazi la parfumurile fructate mainstream. Pe parcurs, parfumul se indulceste si mai mult, avand o savoare ca de dulceata. Santalul si stropul de paciuli ii dau o usoara profunzime, insa el ramane pana la final un parfum fructat, potrivit pentru tinerele domnisoare. Siaj si persistenta moderate. Nota mea 7/10

Lorelay_blue
Lorelay_blue

Cu toate ca nu este catalogat drept un parfum de vara, nu imi pare greu de purtat in acest sezon.
E un parfum ce te duce cu gandul la o poveste sau pe care te astepti sa il simti atunci cand mergi la teatru...cam asa il percep eu.
Din note simt trandafirul, lemnul de santal si acel ceva "magic" pe care nu stiu unde sa-l incadrez. E posibil sa fie rubarba, pe care nu o cunosc.
Persistenta si siajul sunt moderate.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nina Ricci Ricci Ricci fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nina Ricci Ricci Ricci, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ricci Ricci dupa Nina Ricci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ricci Ricci de Nina Ricci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Juliette Has A Gun Lady Vengeance Guerlain La Petite Robe Noir Givenchy Very Irresistible Sensual Lorenzo Villoresi Teint de Neige Jimmy Choo Jimmy Choo Chanel Chance Eau Fraiche Chanel Coco Eau de Parfum Agent Provocateur Agent Provocateur Christian Dior Dior Addict Christian Dior Hypnotic Poison Christian Dior Miss Dior Le Parfum Versace Crystal Noir Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Givenchy Hot Couture Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Coco Mademoiselle Thierry Mugler Alien Lancome Hypnose Yves Saint Laurent Cinema