Designeri » N-Q » Chypre Floral « Grupuri

Ricci Ricci Dancing Ribbon Nina Ricci de dama

Ricci Ricci Dancing Ribbon Nina Ricci de dama

acrisor
Ricci Ricci Dancing Ribbon Nina Ricci de dama Imagini Ricci Ricci Dancing Ribbon Nina Ricci de dama Imagini

Ricci Ricci Dancing Ribbon de Nina Ricci este un parfum Chypre Floral de dama. Ricci Ricci Dancing Ribbon a fost lansat in 2010. Ricci Ricci Dancing Ribbon a fost creat de Aurelien Guichard si Jacques Huclier. Notele de varf sunt ghimbir, zmeura si rabarbar; notele de mijloc sunt tuberoza si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal si paciuli.

ghimbir zmeura rabarbar

tuberoza trandafir

lemn de santal paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ricci Ricci Dancing Ribbon by Nina Ricci.

Ricci Ricci Dancing Ribbon Recenziile parfumurilor

galateea
galateea

Rhubarba si ghimbir, fiindca trandafir nu simt. Dulce dar nu dezgustator, senzual si jucaus, vesel si tineresc, cu o profunzime ce-l face agreabil si varstelor 30+. Revin deseori la el, desi colectia mea depaseste 20 parfumuri. Longevitate buna, proiectie excelenta, recipient deosebit, ludic si gratios.

tubykap20
tubykap20

In sfarsit am aceasta minunata sticluta!!! E superba,finuta,ca mai toate sticlutele Nina Ricci!
Cat despre parfum...ce sa zic...imi place mult! E foarte floral,trandafirul se simte destul de intens dupa 2 minute de la pulverizare...
Puternic,elegant,mai dulce decat Ricci Ricci,o editie limitata reusita zic eu!
Spre final se domoleste trandafirul si se imbina placut cu lemnul de santal si patchouli,inca se simte ghimbirul...O seara de vara cu prietenii la o terasa,o rochita lunga si inflorata,niste balerini comozi si mult chef de vorba! Nu stiu de ce,dar e un parfum care imbina perfect eleganta cu energia si cheful de distractie! Ma completeaza!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nina Ricci Ricci Ricci Dancing Ribbon fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nina Ricci Ricci Ricci Dancing Ribbon, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ricci Ricci Dancing Ribbon dupa Nina Ricci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ricci Ricci Dancing Ribbon de Nina Ricci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Prada Prada Candy Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Christian Dior Dolce Vita Lolita Lempicka Lolita Lempicka Guerlain Idylle Eau Sublime Yves Saint Laurent Elle Sisley Soir de Lune Guerlain Shalimar Parfum Initial Calvin Klein Euphoria Christian Dior J`adore Yves Saint Laurent Cinema Christian Dior Dior Addict Nina Ricci Ricci Ricci Rochas Femme Rochas Lolita Lempicka Elle L'aime Nina Ricci Nina L’Eau Christian Dior Pure Poison Elixir Kenzo Kenzo Amour Rihanna Reb'l Fleur Lanvin Arpege