Designeri » N-Q » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Anonimo Veneziano Nobile 1942 de dama

Anonimo Veneziano Nobile 1942 de dama

Anonimo Veneziano Nobile 1942 de dama Imagini Anonimo Veneziano Nobile 1942 de dama Imagini Anonimo Veneziano Nobile 1942 de dama Imagini

Anonimo Veneziano de Nobile 1942 este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Anonimo Veneziano a fost lansat in anii 2000's. Creatorul acestui parfum este Marie Duchene. Notele de varf sunt bergamot, portocala si mandarina; notele de mijloc sunt iasomie, ylang-ylang, lotus si trandafir; Notele de baza sunt laudanum frantuzesc, lemn de santal, paciuli si vanilie.

bergamot portocala mandarina

iasomie ylang-ylang lotus trandafir

laudanum frantuzesc lemn de santal paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Anonimo Veneziano by Nobile 1942.

Coco Eau de Parfum

Anonimo Veneziano Recenziile parfumurilor

Un oriental bogat, warm-spicy, dar lemnos in acelasi timp, ce imi aduce si mie bin ca miros cu Coco de la Chanel. Eu nu il simt floral, ci lemnos-condimentat, unisex. Labdanum-ul, in combinatie cu doza mare de paciuli, si santal, imbraca frumos florile de iasomie si ylang-ylang, creind astfel un parfum cu un vibe "clasic"!
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 8/10

ancaan
ancaan

"Este chintesenta feminitatii - misterul sau, inefabilitatea sa ademenitoare". Asa este descris Anonimo Veneziano si mirosindu-l, inteleg de ce. Este un parfum extrem de frumos si elegant, are acel "je ne sais qois" care te seduce si nu te lasa sa scapi din bratele sale catifelate. Are un usor aer melancolic si retro si poate de aceea ma duce cu gandul la o dragoste patimasa dintre o tanara nobila si un baiat italian dintr-o alta clasa sociala. Acea dragoste care te infierbanta si te nauceste, dar este interzisa. Il vad comparat cu Coco Chanel si chiar si mie mi se pare asemanator. Au aceeasi baza orientala din vanilie, labdanum si santal, ambele sunt foarte bine omogenizate si catifelate, diferenta dintre cele doua fiind faptul ca Chanel Coco este condimentat, iar A.V. este floral. Insa impart aceleasi caracteristici ale unui parfum clasic, feminin in care s-au pus un strop de maiestrie si o doza de pasiune. Imi este greu sa ii fac o analiza olfactiva. Nicio nota nu iese in evidenta, este perfect echilibrat, cu o textura matasoasa si diafana. Cu cat il miros mai mult, cu atat mai tare ma indragostesc de el. Il asociez cu o femeie de peste 30 de ani, romantica, independenta si constienta de frumusetea sa, dar care este rezervata si usor timida. Are o persistenta foarte buna si un siaj frumos.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nobile 1942 Anonimo Veneziano fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nobile 1942 Anonimo Veneziano, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Anonimo Veneziano dupa Nobile 1942. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Anonimo Veneziano de Nobile 1942 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi The Different Company Sublime Balkiss Cartier Must de Cartier Hermes L’Ambre des Merveilles Ramon Monegal Impossible Iris Carner Barcelona Tardes Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Annick Goutal Nuit Etoilee Eau de Parfum Bois 1920 Relativamente Rosso Etat Libre d`Orange Bijou Romantique Lubin Akkad Juliette Has A Gun Lady Vengeance Nobile 1942 Ponte Vecchio W Prada Infusion d'Iris Tom Ford Noir de Noir Montale White Aoud Bois 1920 Vento nel Vento