Designeri » N-Q » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

La Danza delle Libellule Nobile 1942 de dama

La Danza delle Libellule Nobile 1942 de dama

scortisoara
acorduri de cocos

La Danza delle Libellule de Nobile 1942 este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. La Danza delle Libellule a fost lansat in 2012. Notele de varf sunt bergamot si mar rosu; notele de mijloc sunt cedru si scortisoara; Notele de baza sunt mosc, vanilie si nuca de cocos.

bergamot mar rosu

cedru scortisoara

mosc vanilie nuca de cocos

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about La Danza delle Libellule by Nobile 1942.

Midnight Rain
Lann-Ael

La Danza delle Libellule Recenziile parfumurilor

rafaela
rafaela

Doamne, cum poate fi parfumul asta! Este foarte gurmand, foarte dulce, foarte real, foarte natural, nimic sintetic, nimic gretzos. Marul e mar, vanilia e vanilie, scortisoara e scortisoara si nu-i da acel aer usor vintage/old (Opium, Cinnabar, Dolce Vita) pe care il au multe parfumuri cu scortisoara.
D-abia asteptam sa vad daca seamana cu La Prairie Midnight Rain pe care nu-l prea simpatizez. Si da, are o portiune de vreo 15-20 de minute in care aduce cu inainte-numitul, mai exact partea fructata, dar, din fericire, trece.
Este foarte versatil si "nehotarat" exact ca dansul libelulei. Dupa ce se "stabilizeaza", miroase exact a lapte cald indulcit cu zahar vanilat.
In prima zi, cand l-am primit, l-am "luat" pe o mana (stanga) si multe ore, vreo 7-8, mi-a dansat pe la nas.
E o nisa care merita, care m-a convins si pe mine care nu sunt capabila sa apreciez, la justa valoare, nisa.

Mmmmmmmm!!! Este un gurmand extraordinar de frumos, rotund, catifelat, cald... Eu am aici varianta parfum pur, nu stiu daca sunt diferente semnificative intre aceasta si EDT, insa ce am eu miroase a vanilie intensa, combinata cu miros de mar rosu delicios. Scortisoara o simt doar foarte putin, vanilia dominand parfumul! Dar este o vanilie de maxima calitate, nu foarte dulce sau stridenta, ci delicioasa, rotunda, cu clasa! Siajul este moderat, insa persistenta este foarte buna. Nota mea: 8/10

Blind buy, fara prea multe recenzii citite despre el, l-am ales din burta, asa, dupa numele dragut si ingrediente, intuind ca o sa-mi placa. Si ca sa minimizez riscul am luat totusi cea mai micuta sticla, travel size.
Cand l-am primit ieri, prima impresie a fost ca-l cunosc de undeva...da, ceva in amestec evoca alte gurmand-fructate precum Innocent Mugler sau La Prairie Midnight Rain. Cu cele doua acesta are anumite parti asemanatoare, toate trei sunt savuroase si suculente, fructate, insa pe de-a-ntregul LDdL imi place pur si simplu cel mai mult.
Este foarte, si accentuez, FOARTE bine realizata si dozata dulceata notelor, cat sa nu devina diabetica si sa te usture gatul. Dulceata de prajitura brownie, de ciocolata cremoasa si pufoasa, insiropata e de cea mai buna calitate, nu e nimic artificial in el, nici o nota greoaie si disproportionata. Eu simt multa scortisoara si vanilie, ciocolata si mar copt. Miroase a Sarbatori, a bunatate, a candoarea copilariei. E gurmandul pe care il cautam si cu siguranta data viitoare voi lua varianta full-size.

La Danza delle Libellule by Nobile 1942 4.50 out of 5 based on 6 ratings and 3 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nobile 1942 La Danza delle Libellule fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nobile 1942 La Danza delle Libellule, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica La Danza delle Libellule dupa Nobile 1942. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre La Danza delle Libellule de Nobile 1942 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lancome La Vie Est Belle L’Absolu Tom Ford Noir de Noir Frederic Malle Carnal Flower Amouage Memoir Woman By Kilian Back to Black Lorenzo Villoresi Teint de Neige Hermes 24 Faubourg Guerlain Mon Precieux Nectar Serge Lutens Nuit de Cellophane Frederic Malle Portrait of a Lady Robert Piguet Visa 2007 Frederic Malle En Passant Puredistance Opardu Robert Piguet Alameda Amouage Amouage Lyric Woman By Kilian Love by Kilian Panouge Isabey La Route d'Emeraude Serge Lutens Fourreau Noir Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret