Designeri » N-Q » « Grupuri

Malia Nobile 1942 de dama

Malia Nobile 1942 de dama

Vreau: 1

Malia de Nobile 1942 este un parfum de dama. Acesta este un parfum nou Malia a fost lansat in 2015. Creatorul acestui parfum este Antonio Alessandria. Notele de varf sunt mandarina, note fructate, piper roz si maghiran; notele de mijloc sunt osmanthus, trandafir, floare de tabac si piper negru; Notele de baza sunt vetiver, paciuli, rasina benzoica, lichen si mosc.

mandarina note fructate piper roz maghiran

osmanthus trandafir floare de tabac piper negru

vetiver paciuli rasina benzoica lichen mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Malia by Nobile 1942.

Malia Recenziile parfumurilor

Rose_selavie
Rose_selavie

Obisnuita sau mai bine zis antrenata, calita, cu stilul sicilianului Antonio Alessandria care face parfumuri foarte tari si provocatoare (are un brand care ii poarta numele in care exista o tuberoza superba, Nacre Blanche) m-am considerat pe jumatate cel putin pregatita sa-l descopar pe Malia. Dar tot m-a luat prin surprindere! Initial am fost cam nedumerita, ceva nu receptam bine in el, mi se parea prea nearmonios, dar este o aroma cu care m-am obisnuit in cateva ore si acum mi se pare de-a dreptul fireasca. Malia incepe violent cu un miros de bomboane de fructe. Are in el o stridenta chimica si imi aminteste de bomboanele Cavit din farmacie de pe vremuri, desi nu sunt sigura ca asa miroseau dar la ele m-am gandit din start deci ceva e. Malia are un debut multivitaminic si inainte sa devina dulce de sa ti se topeasca maselele sare in fata un ton pamantiu de paciuli (fara iz de ciocolata) insotit si de niste accente verzi care ar putea fi cele de licheni. Adaosul asta terestru-verzui ii prinde bine Maliei si n-o mai lasa deloc sa scape haturile gurmande. In felul asta parfumul e ca o plimbare printr-un codru verde, umed si intunecat in care te opresti pe un tapsan sa mananci bomboane. Imagineaza-ti ca toate miros mult mai puternic decat ar fi in realitate: pamantul moale de sub ghete, muschiul catifelat al pietrei pe care te odihnesti, rasinile ce picura din scoarte, tufele cu fructe de padure si punga plina de bomboane topite si lipite intre ele cum au stat in rucsac. Cam asa e Malia. Cel putin pentru mine :).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nobile 1942 Malia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nobile 1942 Malia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Malia dupa Nobile 1942. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Malia de Nobile 1942 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup
Promoparf Exclusive Livingstone Traveller Fragrance - Kilimangiaro Tommy Hilfiger Tommy Girl Summer Fragrance 2008 Mandarina Duck Pure Black Demeter Fragrance Rain Shiseido Zen for Men Cristiano Fissore Cashmere for Men Eclectic Collections Maestro Bond No 9 High Line Smell Bent Commando Yves Rocher Kiwi Pal Zileri Collezione Privata Viaggio d`Africa CB I Hate Perfume Winter 1972