Designeri » N-Q » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Ponte Vecchio W Nobile 1942 de dama

Ponte Vecchio W Nobile 1942 de dama

Ponte Vecchio W Nobile 1942 de dama Imagini Ponte Vecchio W Nobile 1942 de dama Imagini

Ponte Vecchio W de Nobile 1942 este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Creatorul acestui parfum este Marie Duchene. Notele de varf sunt coriandru, bergamot si mandarina; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc si ambra.

coriandru bergamot mandarina

stanjenel iasomie trandafir

lemn de santal mosc ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ponte Vecchio W by Nobile 1942.

Ponte Vecchio W Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Ce parfum interesant! Irisul e vedeta aici. O vedeta care isi schimba infatisarea de fiecare data cand mai apare cineva langa el, pentru a forma o echipa perfecta. Astfel i se alatura santalul, apoi bergamota, coriandrul, moscul, si la urma un duet perfect echilibrat de iasomie si trandafir. Astfel, irisul e un pic prafos, avand o nota fina de makeup, apoi devine putin condimentat (foarte putin) si apoi usor floral. Interesant este ca, desi isi shimba infatisarea, ia cu el in calatoria lui o mica doza din fazele prin care a trecut.
La inceput parfumul e cuminte, chiar putin timid, dar cu timpul creste in intensitate, pana m-a ametit, m-a zapacit si m-a facut sa-l arunc imediat in lista de dorinte.
E un parfum elegant, feminin si desi e foarte romantic, are totusi o personalitate evidenta.

nelly_rose
nelly_rose

Mi-a placut de cum am deschis sticluta de decant si acum e pe lista de dorinte.
E un parfum plin de feminitate, delicatete si caldura, frumos ca o zi de primavara.
Irisul domina parfumul si il pudreaza usor. Simt niste note florale dulci si un santal foarte fin care ii da o nota cremoasa si usor sapunoasa.
E un parfum cuminte insa ii simt prezenta placuta timp indelungat. Siaj si persistenta buna.
Imi aduce aminte ca senzatie la purtare de Pour femme de la Lacoste.

Adelinasworld
Adelinasworld

Ponte Vecchio este un parfum pentru femeile care iubesc. Dar nu neaparat pentru cele care iubesc patimas. Mai degraba pentru cele care prefera un sarut candid pe frunte in locul unuia pe buze. E pentru femeile care iubesc viata insasi, cu toate trairile pe care le ofera. E pentru cele care cuceresc fara sa isi propuna asta, pentru femeile la care prima data te atrage zambetul si nu voluptatea trupului.

Simt irisul in toate fazele parfumului, insa e acompaniat de note lemnoase, santalul se simte foarte bine si face parfumul usor sapunos, dar acest lucru e un atu aici. Ponte Vecchio e un pudrat cuminte si proaspat, usor de indragit si purtat.

Incepe cu note aspre de coriandru si bergamot; imediat intra in scena irisul, pe care eu il ador in orice combinatie! Pe langa acesta eu simt ceva note woody, nu neaparat flori; deci pentru mine acest parfum se incadreaza in categoria woody-pudrat:))
Are si siaj frumos, precum si persistenta foarte buna!Si nu se acreste pe pielea mea!!!! Nota mea: 10/10

Ponte Vecchio W by Nobile 1942 3.92 out of 5 based on 13 ratings and 4 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Nobile 1942 Ponte Vecchio W fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Nobile 1942 Ponte Vecchio W, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ponte Vecchio W dupa Nobile 1942. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ponte Vecchio W de Nobile 1942 reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Puredistance Opardu Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Honour Woman Amouage Beloved Lorenzo Villoresi Teint de Neige The Different Company Sublime Balkiss Guerlain French Kiss Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Robert Piguet Alameda Rance 1795 Pres de Toi Puredistance White Serge Lutens Chergui Robert Piguet Visa 2007 Ormonde Jayne Frangipani Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Cartier La Panthere Amouage Amouage Lyric Woman Christian Dior Dune Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum