Designeri » N-Q » Pielarie « Grupuri

Cuoio Odori unisex

Cuoio Odori unisex

Vreau: 1

Cuoio Odori unisex Imagini Cuoio Odori unisex Imagini

Cuoio de Odori este un parfum Pielarie unisex. Cuoio a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Enzo Galardi. Parfumul prezinta bergamot, portocala, ylang-ylang, miere, vetiver, ghimbir, ambra, mesteacan si paciuli.

bergamot portocala ylang-ylang miere vetiver ghimbir ambra mesteacan paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cuoio by Odori.

Cuoio Recenziile parfumurilor

myeluveitie
myeluveitie

Din ce am putut testa din cutiuța parfumată fugitiv, deocamdată, acest parfum este cel mai frumos! M-aș vedea purtându-l zi de zi, nu aș mai întinde mâna după altceva. PH_ul meu redă o aromă dulce-lemnoasă cu o notă dominantă de piele. E o piele dulce acompaniată de vetiver și patchouli. După trei ore de la aplicarea unui puf simt și niște citrice vagi, însă nu le pot numi individual, e mai mult o notă citrică generală. Despre proiecție aș zice că este moderată, iar longevitatea cam la fel deoarece au trecut trei ore și îl pot mirosi doar dacă apropii nasul de mână. Totuși, cred că se poate să fie mai longeviv dacă se aplică 2-3 pufuri. Vreau să menționez că ingredientele îmi par foarte naturale, nu simt nimic sintetic sau deranjant. Cuoio e un parfum extrem de frumos și nu se aseamănă cu nimic din ce am testat eu în mainstream.

mariain
mariain

De acord cu Andrada! La inceput e foarte aspru, citrice cu lavanda dupa cum simt eu (ceea ce Andrada simte mentolat, cred)si niste gudroane, ca niste lemn ars( lemnul, nu fumul), mie imi pare balsamic putin si dulce, apoi devine tot mai aromat, miere, paciuli, ghimbir, isi pastreaza insa asprimea - din nou e total pe dinafara stilului meu dar ma fascineaza aromele lui!Cred ca are ingrediente de foarte buna calitate.Nu-mi dau seama din ce combinatie rezulta mirosul de piele sa zic cazona, ca nu e o piele fina, nu e listata pielea propriu-zis (dar nici lavanda nu e si eu o simt clar). Ambra il face cald si vanilat si aromat, se rotunjeste si incalzeste minunat, asprimea diminuandu-se dar nedisparand complet. Nu e deloc feminin, dar e cald si aromat si cumva imi place tare mult...N-am avut decat un esantion si nu l-am gasit pe la noi ( afara nu mi-am amintit sa-l caut) si ca sa-i pastrez cumva mirosul am pulverizat pe un pulover pe care nu-l port - ei bine, mirosul se pastreaza si e inedit si frumos! Daca l-as gasi l-as lua sigur si l-as purta toamna tarziu dar si iarna, la munte, la o cabana ar fi perfect!

La inceput are un iz amarui si oarecum mentolat (probabil bergamota in amestec cu vetiver), ceea ce-l face foarte masculin pentru mine. Evolueaza insa frumos, dar nu rapid, spre un paciuli stins. Din cand in cand, se simte un vag miros de lemn ud (mesteacanul?), care e placut si nu ma deranjeaza. Mierea e in cantitati infime si o simt abia tarziu, cum rotunjeste asprimea ierboasa initiala si transforma parfumul intr-un unisex. Acum devine chiar frumusel si imi place, l-as purta.
Siajul e multumitor, persistenta e cam mica pe mine, dar patesc frecvent asta.
Il vad ca pe un parfum de toamna, are ceva melancolic in el.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Odori Cuoio fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Odori Cuoio, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cuoio dupa Odori. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cuoio de Odori reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cartier Baiser Vole Serge Lutens Fille en Aiguilles Cartier Must de Cartier Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Chanel Chanel N°5 Frederic Malle Musc Ravageur Serge Lutens Ambre Sultan Yves Saint Laurent Opium Fleur de Shanghai Jessica Simpson Fancy Nights J.F. Schwarzlose Berlin Fetisch Montale White Aoud Lancome Tresor Eau de Parfum Lumineuse Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Ambre Eternel Al-Rehab Shaikhah Maison Francis Kurkdjian Oud Silk Mood Atelier des Ors Aube Rubis Boadicea the Victorious Ardent Lorenzo Villoresi Teint de Neige Lubin Akkad