Designeri » N-Q » Lemnos Aromatic « Grupuri

Iris Odori unisex

Iris Odori unisex

Iris Odori unisex Imagini Iris Odori unisex Imagini

Iris de Odori este un parfum Lemnos Aromatic unisex. Iris a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Enzo Galardi. Parfumul prezinta anason stelat, heliotrop, ylang-ylang, stanjenel, ambra si vanilie.

anason stelat heliotrop ylang-ylang stanjenel ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Iris by Odori.

Iris Recenziile parfumurilor

mariain
mariain

Of, ce rau imi pare ca nu l-am luat! Doar persistenta lui as zice modesta m-a facut sa ezit. Este un parfum foarte fin, miroase a violete proaspete inflorite in covor sub copaci,din ce-am mai mirosit eu in materie de violeta nimic nu mi-a mai parut atat de fidel redat! Din pacate siajul e cvasiinexistent iar persistenta cum ziceam modesta, dar parfumul merita un loc de suflet in mica mea colectie, este foarte rafinat si bland!

Se pare ca cu cat testez mai mult, cu atat imi dau seama ca ador irisul in parfumerie. Are un miros extrem de elegant si sunt atatea moduri in care el poate fi redat...
In parfumul de fata nu avem un iris uscat! Este unul cremos, untos si dulceag, ca si cand ar fi blendat cu o violeta. Probabil senzatia imi este creata de notele calde de ambra, heliotrop si vanilie pe care parfumul le contine. Mai are si o nota slabuta de anason, care doar ii confera o picanterie eleganta, nu evidenta.
Siajul este doar redus, iar persistenta este moderata. Imi place si sper sa intre in colectia mea, candva. Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Odori Iris fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Odori Iris, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Iris dupa Odori. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Iris de Odori reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Lemnos Aromatic
Dolce&Gabbana D&G Masculine CB I Hate Perfume Wild Hunt Rance 1795 Le Vainqueur Diesel Diesel Fuel For Life Cologne for Men Diptyque Virgilio Ermenegildo Zegna Acqua d`Estate Essenza di Zegna Sergio Tacchini Experience Discovery Gin Tonic Happy Hour Men Le Labo Bergamote 22 Ulrich Lang Anvers Burberry Burberry Sport for Men LR Terminator