Designeri » N-Q » Aromatic « Grupuri

Tabacco Odori unisex

Tabacco Odori unisex

tabac
Tabacco Odori unisex Imagini Tabacco Odori unisex Imagini

Tabacco de Odori este un parfum Aromatic unisex. Tabacco a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Enzo Galardi. Parfumul prezinta portocala amaruie, tamaie, eucalipt, iasomie, vetiver, lichen, vanilie si tutun.

portocala amaruie tamaie eucalipt iasomie vetiver lichen vanilie tutun

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tabacco by Odori.

Tabacco Recenziile parfumurilor

Uh... un parfum animalic, cu o nota evidenta de tutun dulce, atat de dulce ca si cand ar contine miere, in doze egale cu tutunul! Probabil ca simt doza mare de vanilie din el. Dar parfumul nu se aseamana cu Back to Black... acela este rafinat si are mai multa miere decat tutun. Aici avem un tutun aspru in prim-plan, indulcit bine, si "aromatizat" cu un miros ca de animal... greu de inteles (mirosul, nu animalul... :D ) Nu imi pare chiar insuportabil acest miros animalic, dar nu ma prea dau in vant dupa el... nu cred ca il poate purta oricine. Tamaia eu nu o simt deloc, insa simt simt lichen in doze mici. Este in mod clar un parfum de vreme rece si, desi este dulce... il vad mai potrivit barbatilor... Siaj si persistenta bune. Evaluare: 5/10

mariapas
mariapas

superb... fin, special, placut, digerabil..

Catalin1981
Catalin1981

Tutun cu multa miere.Asta simt eu. Desi nu o regasesc in compozitia parfumului,mierea isi pune bine de tot amprenta asupra parfumului.Merge de minune primavara si toamna.

Mauerbluemchen
Mauerbluemchen

Azi l-am testat si as vrea sa scriu ceva frumos dar ma doare capul de acest miros ce imi aminteste de un cal cu harnasament de piele nou alaturi de ceva ''panaceu universal'' de pe vremea lui Hipocrate care duhneste tare a ierburi medicinale uscate.
Imi aminteste de sala de operatii unde opereaza tata cai, insa mirosul e mai pregnant. Este un parfum agresiv si inchis ce iti aminteste mai degraba de lucruri sobre.
Unde e tutulul???
Voi reveni dupa ce ii voi mai acorda o sansa insa atat de deziluzionata nu am mai fost de ceva vreme de un parfum, asteptam un miros de tutun uscat nu de ...cal.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Odori Tabacco fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Odori Tabacco, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tabacco dupa Odori. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tabacco de Odori reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Molinard Habanita Eau de Parfum Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Cartier Baiser Vole Guerlain L'Heure Bleue Vivienne Westwood Boudoir Christian Dior Hypnotic Poison David Yurman David Yurman Limited Edition Annick Goutal Mandragore Tauer Perfumes 08 Une Rose Chypree Lubin Korrigan Etat Libre d`Orange Putain des Palaces ScentStory 24 Gold Diptyque Philosykos Giorgio Armani Sensi Frederic Malle Musc Ravageur Amouage Honour Woman Guerlain L'Instant Magic Christian Dior Dior Addict Guerlain Insolence Guerlain Shalimar Parfum Initial